Targi Kielce najlepszym środowiskiem dla rozwoju innowacji

Wynalazki, nowoczesne projekty, zastosowanie nowych technologii  i konferencje łączące biznes z nauką będą tematami czwartej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii INNO-TECH EXPO Od 27 do 28 października w Targach Kielce naukowcy i przedsiębiorcy będą mieli szansę wymienić się doświadczeniem i dokonaniami.

W 2015 roku na ponad 1200 metrach kwadratowych wystawy zaprezentowało się 86 firm z sektor nowych technologii projektowanych dla różnych branży. Ponad 1100 zwiedzających w Targach Kielce szukało ciekawych i niebanalnych pomysłów jakie nurtują świat nauki.

#zobaczteż#:

- Usłyszeliśmy wiele pozytywnych opinii, zarówno ze strony wystawców, jak i zwiedzających biorących udział w III edycji Targów INNO-TECH EXPO. Marka tych młodych jeszcze targów rozwija się bardzo prężnie, a kolejne firmy deklarują, że jesienią pojawią się w Targach Kielce - mówi dr Andrzej Mochoń, prezes Zarządu Targów Kielce. - Jaki jest nasz cel na najbliższą edycję? Trend w polskiej gospodarce to szeroko rozumiana innowacyjność. Powołanie Rady Innowacyjności, jako organu nadzorującego i motywującego do tego rozwoju, jest tego przykładem. Podążając za tym trendem w gospodarce, kieleckie wydarzenie będzie największą imprezą tego sektora w naszym kraju.

Targi INNO-TECH EXPO łączą biznes i naukę

Tegoroczne targi stawiają przed sobą trzy główne cele - stworzenie przestrzeni do wymiany wiedzy i doświadczenia, łączenia świata nauki i biznesu oraz promocje kreatywnego spojrzenia na rzeczywistość. Dzięki takim wydarzeniom wiele projektów, wykazujących się nowatorskim podejściem do wielu zagadnień życia codziennego, a często skrywanych w ośrodkach naukowych, ma okazję znaleźć inwestora gotowego podjąć się wyzwania jego realizacji. Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Nowych Technologii oraz Targi Kielce stają się inicjatorami spotkań, które nakierowane mają być na podjęcie współpracy w ramach wsparcia instytucjonalnego, kapitału czy kreowania innowacyjnych rozwiązań.

Organizatorzy Targów INNO-TECH EXPO prowadzą wiele rozmów z przedsiębiorcami i ośrodkami naukowymi, aby jesienią zaprezentować w Targach Kielce szerokie wachlarz ciekawych wynalazków i projektów. Na zwiedzających czekają strefy know-how (dzielenia się dobrymi i sprawdzonymi praktykami), startupów (najaktywniej rozwijających się mikroprzedsiębiorstw), strefa inspiracji, kreatywności, “sprzedaj swój pomysł” czy Internet rzeczy.

Jesienią w Targach Kielce nie tylko będzie można posłuchać ekspertów z branży, ale podzielić się również swoim pomysłem i poddać go pod ocenę specjalistów.

W ramach tegorocznej edycji Międzynarodowych Targów Innowacji i Nowych Technologii odbędą się również drugie Świętokrzyskie Dni Informatyki. Wkrótce szczegółowy program wydarzenia.

Śledźcie nas na bieżąco na stronie Targów INNO-TECH EXPO.

Zapraszamy na INNO-TECH EXPO 2016 – 27-28 października 2016!

Przeczytaj koniecznie artykuł - Jednolity plik kontrolny