Jak wyobrażasz sobie idealne, rodzinne Boże Narodzenie? Dla wielu z nas świąteczne wieczory najlepiej spędza się w rodzinnym gronie, w ciepłym domu, pod ciepłym kocem, z kubkiem gorącego napoju. Idealnym dopełnieniem staje się świąteczny film. Co wybrać, aby cała rodzina była zadowolona? Powstało mnóstwo fantastycznych produkcji, więc każdy znajdzie coś dla siebie. Co obejrzeć w święta? Podpowiadamy!

Listy do M. 

Zacznijmy od polskiej produkcji. Świąteczny klimat gwarantuje nam komedia romantyczna Listy do M. To ciekawa, lekka pozycja, opowiadająca o ludziach szukających i odkrywających miłość właśnie w czasie Bożego Narodzenia. Nieco gburowaty święty Mikołaj próbujący odzyskać swój telefon, pracownik radia, który przez dyżur nie może spędzić Wigilii ze swoim synem, rozbrajająca dziewczynka uciekająca z domu dziecka i wiele, wiele innych historii, które łączą się w spójną całość. Wszystko idealne zarówno dla dorosłych, jak i dzieci. Film jest nie tylko dużą dawką humoru, lecz także refleksji, a nawet wzruszeń! Listy do M. to doskonały świąteczny film dla całej rodziny.

To właśnie miłość

Film To właśnie miłość to 10 historii o miłości w świątecznej aurze. Wspaniali aktorzy są zapowiedzią tego, z jak świetną komedią romantyczną będziemy mieć do czynienia. To właśnie miłość porusza nie tylko kwestię miłości między kobietą a mężczyzną, co sprawia, że poznajemy wiele jej aspektów. Dodatkowo wszystko okraszone jest angielskim humorem, który potrafi rozbawić nawet zatwardziałych ponuraków. Każda lista świątecznych filmów powinna zawierać tę pozycję!

Świąteczne wieczory z Kevinem 

Trudno wyobrazić sobie, że ktoś nie zna małego łobuziaka, o którym w świątecznym rozgardiaszu zapominają rodzice. Spotykamy się z nim często co roku. Warto dodać, że kiedy widzowie dowiedzieli się, że żadna stacja nie emituje przygód Kevina w Boże Narodzenie, zaprotestowali w mediach społecznościowych i został ponownie włączony do ramówki. Choć wszyscy doskonale znamy przygody tego chłopca, nie sposób go nie lubić i się z nim znudzić. Cała zabawa polega na tym, że rodzice wylatują na święta i… zapominają o swoim synku. W tym samym czasie złodzieje, którzy nie spodziewają się, że w domu nadal ktoś jest, planują napad. Kevin dowiaduje się o tym i postanawia walczyć o swoje terytorium. Jego przebiegłość, spryt i inteligencja oraz ślamazarność bandytów sprawiają, że śmiechu jest naprawdę mnóstwo.

Kolejna część tego świątecznego filmu dzieje się w Nowym Jorku. Tym razem zamieszanie na lotnisku sprawia, że Kevin wsiada do złego samolotu. Chyba nikogo nie dziwi, że na miejscu są też złodzieje, których tak sprytnie pokonał w pierwszej części. Kolejny raz musi się z nimi zmierzyć i znowu robi to perfekcyjnie. Przy tych filmach doskonale bawić się będzie cała rodzina.

Holiday

Holiday to kolejna komedia romantyczna w tym zestawieniu. Podobnie jak w To właśnie miłość spotkamy się z doskonałymi aktorami, historia jest jednak zupełnie inna. Dwie kobiety, które nie są zadowolone ze swojego życia, postanawiają spędzić święta jak najdalej od domu. Dzięki internetowi poznają się i zamieniają miejscami. Oczywiście, jak to bywa w komediach romantycznych, wyjazdów wcale nie spędzą samotnie. Świetna gra i ciekawy scenariusz sprawiają, że ten świąteczny film pokochało wiele osób. Może będziesz kolejną?

Grinch: Świąt nie będzie

W naszym zestawieniu powracamy do kina familijnego. Grinch: Świąt nie będzie to doskonały świąteczny film dla całej rodziny. W Ktosiowie wszyscy kochają Boże Narodzenie… prawie wszyscy, ponieważ szał zakupów i nabywania góry prezentów wcale nie bawi małej dziewczynki – Betty Lou – która uważa, że nie rzeczy materialne są w tym wszystkim najważniejsze oraz Grincha. Ten ostatni tak nienawidzi całej świątecznej otoczki, że postanawia odebrać Boże Narodzenie mieszkańcom. Ten świąteczny film z pewnością spodoba się całej rodzinie, a przy okazji naświetli kilka istotnych problemów.