Krótkie klipy filmowe, bez problemu wyświetlające na urządzeniach przenośnych i niezjadające przy tym całego transferu danych, to wielkie pole do popisu dla rynku reklamy. Każdy specjalista od marketingu wie, że połączenie dźwięku i ruchomego obrazu jest znakomitym narzędziem reklamowym. Co prawda internetowe produkcje nie mogą mieć takiej długości ani jakości jak te wyświetlane w telewizji, jednak wykazują inne atuty, które z nawiązką te ograniczenia rekompensują. Serwisy społecznościowe są używane głównie przez ludzi młodych, stanowiących smakowity kąsek dla reklamodawców. Możliwość otwierania klipów na komórkach i tabletach to dla tego targetu wielkie ułatwienie. Na dodatek filmiki można skomentować - polubić, odlubić, pochwalić, skrytykować - co przyciąga ich uwagę i generuje większy ruch. Tak właśnie działa Social Media Video!

Social Media Video - portale społecznościowe

Facebook od niedawna pozwala zalogowanym na bezpośrednie wgrywanie klipów filmowych na serwer portalu. Do tej pory jedyną opcją było linkowanie danego wideo - najczęściej z Youtube’a. Ta metoda była uciążliwa dla mobilnych użytkowników, gdyż wiązała się z otwieraniem osobnego okna lub aplikacji do odtwarzania. Twitter także oferuje możliwość publikowania klipów filmowych. Ich maksymalna długość jest dostosowana do krótkich form tekstowych zamieszczanych na tym portalu. Mogą one trwać zaledwie 6 sekund, co oznacza, że zawarcie w nich czytelnego komunikatu reklamowego staje się nie lada wyzwaniem. Instagram, zyskujący skokowo popularność serwis ze zdjęciami, umożliwia wrzucanie 15 sekundowych klipów. Zintegrowana aplikacja do zamieszczania filmików jest całkiem rozbudowana, pozwala na edycję i poprawianie obrazu. O sukcesie instagramowego programiku świadczy to, że używają go największe marki świata, słynące ze świetnego marketingu.

Social Media Video - kilka sekund na reklamę

Znawcy e-marketingu są zgodni - filmy to potężna broń w zręcznych rękach. Social Media Video jest przyszłością portali społecznościowych, która dzieje się na naszych oczach. Dla wielu marketingowców barierą może być ograniczona długość publikowanych filmików (Twitter, Instagram). Cóż, zwycięstwo na polu nowych mediów  odnoszą tylko ci, którzy potrafią wykazać się inwencją nawet w tak wąskich ramach. Krótka forma jest podyktowana wymaganiami dzisiejszego internetu - liczą się szybkość, zwięzłość i prostota informacji. Komunikaty reklamowe muszą być lekkostrawne, gdyż bardzo ciężko jest przyciągnąć i utrzymać uwagę współczesnego internauty. Sedno przekazu, zachęcające do kontynuacji oglądania, powinno być zawarte już w pierwszych sekundach filmu.