Przedsiębiorcy prowadzący sklepy online mogą korzystać z wielu narzędzi ułatwiających sprzedaż w Internecie – większość z nich może jednak okazać się nieefektywna, jeśli wybrany zostanie nieodpowiedni dystrybutor. Na co zwrócić uwagę szukając hurtowni? Jakie warunki powinna spełniać?

 

Jak wybrać odpowiednią hurtownię?

Chcesz nawiązać współpracę z hurtownią i zastanawiasz się jakie warunki powinna spełniać? Warto mieć na uwadze, że ważne są tutaj nie tylko przystępne ceny towarów, ale także szereg innych udogodnień. Przede wszystkim należy sprawdzić, jak szeroka jest oferta dystrybutora – najlepiej, kiedy jak najwięcej produktów jest tożsamych z tymi, które przedsiębiorca chce oferować w sklepie. Aby towar był chętnie wybierany przez klientów, należy zadbać o dokładne zdjęcia oraz opisy przedmiotów – wielu sprzedawców może przygotowywać je samodzielnie, jednak sytuacja zmienia się, gdy produktów jest zbyt dużo. W takim przypadku warto zwrócić uwagę, czy dystrybutor dostarcza również ilustracje towarów i ich parametry.

Co ułatwia współpracę z hurtownią?

Często hurtownie dostarczają swoim klientom zdjęcia oraz opisy towarów, jednak w przypadku dużej ilości produktów wprowadzanie danych może być bardzo czasochłonne. Jeśli posiadasz szeroki asortyment, najlepszym rozwiązaniem będzie nawiązanie współpracy z dystrybutorem, który oferuje narzędzie do integracji z jego bazą produktową – ułatwi Ci to nie tylko dodawanie towarów, ale także aktualizację ich stanu oraz cen.

W procesie sprzedaży online ważne znaczenie ma też transport towaru. Prowadzisz mały sklep i nie posiadasz magazynu? Postaraj się znaleźć hurtownię oferującą dostarczanie produktów bezpośrednio do Twoich klientów!

Zobacz też:

Kalkulator pracodawcy

dzień wolny za święto

rozliczenie delegacji krajowej