Podróżujemy coraz więcej i coraz częściej. Większość z nas już nie wyobraża sobie wakacji bez smartfona. I nie chodzi tutaj tylko o wrzucenie fotki na social media... Często to smartfon staje się jedynym źródłem informacji o odwiedzanym miejscu. Aplikacje przydatne w podróży pozwalają na całkowitą “obsługę” wakacji z poziomu telefonu - od zakupu biletu na podróż po informacje o wydarzeniach i miejscowych atrakcjach.

Aplikacje przydatne w podróży

Planowanie podróży nie było jeszcze tak łatwe. Stosunkowo nowa wyszukiwarka lotów Azuon to najbardziej obiecująca wyszukiwarka najkorzystniejszych połączeń lotniczych. Dzięki tej platformie znajdziemy połączenia, które pozwolą nam zaoszczędzić nie tylko pieniądze, lecz także czas oczekiwania w przypadku lotów z wieloma przesiadkami.

Aplikacja XE Currency pozwala stale monitorować aktualne kursy walut, co ważne działa także offline. Można tam znaleźć informacje dotyczące nie tylko prawdziwej waluty, ale także tej wirtualnej, czyli bitcoinów.

Jeśli nie udało ci się odpowiednio wcześnie zarezerwować noclegu na wakacje to aplikacja airbnb pozwoli ci już na miejscu wyszukać nocleg w przystępnej cenie u osób prywatnych. Dużą zaletą z korzystania z tej formy rezerwacji zakwaterowania jest często niższa cena i uwzględnienie nawet najbardziej szczegółowych preferencji noclegowych.

To idealna propozycja dla osób podróżujących z niewielkim budżetem. Couchsurfing to możliwość skorzystania z bezpłatnego noclegu u innych osób. Użytkownicy, którzy udostępniają nocleg w swoim domu, zaznaczają w swoim profilu, co wchodzi w skład oferty. Należy jednak pamiętać, że couchsurfing to nie tylko darmowy nocleg. To także możliwość poznania ciekawych osób oraz nowych kultur i obyczajów.

Jesteś już na miejscu i chciałbyś wiedzieć jakie wydarzenia kulturalne odbywają się w trakcie twojego pobytu lub które restauracje są warte odwiedzenia? Aplikacja Foursquare odpowie na te i inne pytania. Znajdziesz tam opinie innych użytkowników na temat knajp, rozrywek czy zabytków danego miejsca, co z pewnością ułatwi ci podjęcie wielu decyzji podczas podróży. Foursquare to baza wiedzy o wielu miejscach, a co ważne są to często różne i oczywiście subiektywne oceny.

Można to nazwać czymś w rodzaju zaplanowanego i płatnego autostopu.

BlaBlaCar to szanse na dotarcie w miejsce, gdzie standardowa komunikacja nie dociera.

Aplikacja pozwala na rezerwację miejsca w prywatnym transporcie, u osoby, która ogłosiła przejazd - zamawiasz miejsce online, a za przejazd płacisz gotówką bezpośrednio u kierowcy. Ale zanim zdecydujesz się na konkretny przejazd, możesz najpierw sprawdzić, kim jest osoba, która będzie prowadziła oraz jakie ma opinie od wcześniejszych podróżujących. BlaBlaCar to nie tylko szansa na bezpośredni transport, to również możliwość poznania ciekawych osób.