Jeśli szukamy pomysłu na wycieczkę, która będzie atrakcyjna dla całej rodziny, chcemy ciekawie spędzić czas i zainteresować nasze dzieci, z pewnością warto wziąć pod uwagę Park Edukacji i Rozrywki Dream Park Ochaby. To miejsce z pewnością zapewni wszystkim moc wrażeń. Co nam oferuje?

Dream Park Ochaby - lokalizacja

Dream Park Ochaby znajduje się mniej więcej w połowie drogi między miejscowościami Bielsko-Biała i Jastrzębie-Zdrój. Dokładna lokalizacja to ulica Hodowlana 2 w Ochabach Wielkich - wsi w województwie śląskim.

Czym jest Dream Park Ochaby?

Dream Park Ochaby to park rozrywki i edukacji, który na powierzchni 5 hektarów zapewnia całym rodzinom możliwość spędzenia ciekawego czasu, bogatego w atrakcje. W ciągu takiej wycieczki nie tylko odpoczniemy w sprzyjających ku temu warunkach, lecz także będziemy się świetnie bawić. Dla odwiedzających przygotowanych jest mnóstwo atrakcji.

Dodatkowo na terenie parku znajdziemy restaurację, kawiarnię czy sklep pamiątkowy, dzięki czemu bez problemu można tam spędzić dłuższy czas.

Jakie atrakcje oferuje park?

Wspominaliśmy już, że Dream Park Ochaby jest niezwykle bogaty w atrakcje, które zaciekawią nie tylko najmłodszych. Co więc możemy zobaczyć? Co oferuje to miejsce?

Dom do góry nogami

W Dream Parku możemy zwiedzić dom, który nie dość, że jest nieco pochyły, ustawiony jest także do góry… dachem. Jest to miejsce niesamowite, ponieważ wszystko zostało zainscenizowane w ten sposób, że mamy wrażenie, że właściciele wyszli tylko na chwilę. Wszystko jest pochylone i do góry nogami, jednak nasz mózg nie jest do takich sytuacji przyzwyczajony i bardzo stara się, abyśmy stali w pionie i niekoniecznie na suficie. Błędnik w tym miejscu naprawdę szaleje. Wrażenia są więc niesamowite i niecodzienne - warto to sprawdzić osobiście!

Wieża mocy

Wieża mocy to idealne miejsce dla osób, które lubią dreszczyk adrenaliny. Budowla jest wysoka na 18 metrów i można na niej skorzystać z dwóch atrakcji. Pierwszym jest skok z urządzeniem PowerFAN, które pozwala nam się poczuć tak, jakbyśmy właśnie skoczyli ze spadochronem. Z drugiej strony wieży możemy podpiąć się do stalowej liny i skorzystać ze zjazdu tyrolskiego (dwukrotnie przez 100 metrów). Każdy, kto chce poczuć dreszczyk emocji, zdecydowanie powinien z tego skorzystać!

Małpi gaj

Kiedy dorośli chcą spokojnie napić się kawy, tuż obok kawiarni dzieci mogą skorzystać z małpiego gaju - jest tam wielki basen z kolorowymi kulkami, zjeżdżalnie, labirynty, mosty itp. Z pewnością dzieci nie będą się tam nudzić, a jednocześnie będzie to chwila wytchnienia dla opiekunów.

Park miniatur

Inną bardzo ciekawą atrakcją jest z pewnością park miniatur, w którym można zwiedzić cały świat. W parku znajdują się bowiem miniatury ze wszystkich kontynentów i w krótkim czasie można poznać budowle z każdego zakątka ziemi. To również doskonały obiekt dla osób, które kochają spacery - miejsca do nich jest sporo!

Oceanarium prehistoryczne

Dream Park Ochaby oferuje również doskonałą lekcję historii - zobaczyć możemy bowiem oceanarium z prehistorycznymi gadami morskimi. Wykonane są one w skali 1:1, więc możemy poczuć się tak, jakbyśmy naprawdę przenieśli się w czasie. Dodatkowo w miejscu tym usłyszysz szum wody, dobraną odpowiednio muzykę i zobaczysz animację, a to wszystko sprawi, że wszystko stanie się bardzo realne! Oceanarium zawiera również strefę zero, gdzie znajduje się rekin Megalodon - to miejsce zawiera szereg efektów specjalnych - padający deszcz, ruszająca się podłoga. Wszystko sprawi, że poczujesz się, jakbyś naprawdę stał oko w oko z groźnym zwierzęciem. Jeśli ktoś nie jest głodny takich wrażeń, może tę część pominąć.

Dodatkowo możemy także skorzystać z parku linowego, obejrzeć zwierzęta w mini ZOO, dinozaury w parku dinozaurów czy zobaczyć coś w kinie 6D. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Ile kosztują bilety do Dream Parku?

Bilet ulgowy dla osób do 16. roku życia kosztuje 41 złotych, bilet normalny to koszt 46 złotych, bilet dla osób od 60. roku życia kosztuje z kolei 36 złotych. Dodatkowo skorzystanie z Wieży mocy (skok oraz zjazd tyrolski) to koszt 15 złotych.

Spędzenie czasu w Dream Parku z pewnością będzie niezwykle ciekawe i przyniesie niezapomniane wrażenia. To doskonałe miejsce na wycieczkę dla całej rodziny!