Drukowanie przestrzenne jeszcze kilka lat temu wydawało się fikcją znaną z filmów s-f. Już dziś jednak jest to jedna z najbardziej innowacyjnych funkcji, która ma zastosowanie nie tylko w branży nowych technologii. W medycynie metoda ta zaczęła być już wykorzystywana do leczenia pacjentów chorych na raka – zainfekowaną komórkami rakowymi część ciała pokrywa się skopiowanym materiałem, który "podmienia" chore tkanki. Wprawdzie ta forma leczenia jest dopiero na etapie rozwoju, jednak wszystko wskazuje na to, że właśnie poczyniono kolejny krok w kierunku walki z nieuleczalnymi dotąd chorobami.

Drukowanie przestrzenne w czekoladzie już możliwe!

To nie koniec zastosowań drukarek 3d – wykorzystywane są już przy tworzeniu ubrań, butów, zabawek, broni, rozmaitych przedmiotów codziennego użytku, a nawet miast. Wyobraźnia producentów nie zna granic, co udowadnia firma Choc Edge. Dzięki zastosowaniom druku przestrzennego oraz własnego pomysłu, stworzono pierwszą drukarkę 3d, która pozwala wydrukować dowolny model w formie czekolady, którą następnie można zjeść! Możliwe jest nawet zamówienie czekoladowego odlewu własnej twarzy, a także dowolnych osób czy przedmiotów w tej wyjątkowo słodkiej formie.

Jak zamówić wydrukowaną czekoladę?

Na dzień dzisiejszy nie jest możliwy zakup "czekoladowej drukarki", jednak możemy skorzystać z usług firmy Choc Edge, która na zamówienie zrealizuje dowolny projekt. W tym celu należy udać się na oficjalną stronę internetową https://chocedge.com/, opisać i najlepiej podesłać zdjęcie swojego projektu, a producent wykona dla nas niezapomniany, czekoladowy model. Cena? Za przyjemność tę należy zapłacić w granicach 50 – 80 funtów, w zależności od stopnia skomplikowania produktu.