- Odpowiedni sprzęt i odzież kluczem do sukcesu
- Wymagana odzież piłkarska – bez czego nie zostaniesz dopuszczony do meczu?
- Wyposażenie treningowe – zadbaj o rozwój swoich podopiecznych
- Piłki
- Plastrony (znaczniki piłkarskie)
- Pachołki
- Inne ważne narzędzia treningowe
- Co jeszcze warto zapewnić piłkarzom w klubie?
Chcesz zapewnić wysoki poziom treningów i pomóc rozwijać się piłkarzom? Sprawdź, o jakich elementach wyposażenia powinieneś pamiętać, kolekcjonując ekwipunek swojego klubu.
Odpowiedni sprzęt i odzież kluczem do sukcesu
Marzenia o zostaniu profesjonalnym piłkarzem towarzyszą wielu dzieciom i nastolatkom na całym świecie. Oczywiście wejście na odpowiedni poziom wymaga nie tylko talentu, ale także ogromnej determinacji, tysięcy godzin włożonych w trening oraz odpowiednich ludzi, których spotyka się na swojej drodze.
Jeśli prowadzisz swój własny klub piłkarski lub pracujesz z młodzieżą, która próbuje spełnić swój piłkarski sen, z pewnością masz świadomość, że sama praca nad kondycją to nie wszystko. Prawidłowy rozwój umiejętności to również zajęcia z odpowiednim sprzętem, dzięki któremu na wyższy poziom wejdą nie tylko twoi podopieczni, ale również cała organizacja. Dobra atmosfera i spokój przy trenowaniu to lepsze wyniki, które pozwolą twojemu klubowi piąć się w ligowej drabince.
Chcesz zbudować zaopatrzenie lub rozszerzyć je, by poprawić umiejętności oraz morale zawodników? Sprawdź, o jakich elementach powinieneś w szczególności pamiętać, ruszając na zakupy.
Wymagana odzież piłkarska – bez czego nie zostaniesz dopuszczony do meczu?
Dobór stroju piłkarskiego to bardzo ważny element dla każdego klubu. Wspomnieć tu należy, chociażby o samej kwestii identyfikacji zawodników. Stałe barwy, herb oraz przykuwający uwagę wzór na koszulce może nie tylko sprawić, że gra stanie się przyjemniejsza – twój klub może również zyskać popularność. Odzież piłkarska to jednak coś zdecydowanie więcej, niż tylko ładne trykoty na mecze.
Zasady gry jasno mówią o tym, jakie elementy stroju powinien posiadać piłkarz, zanim zostanie dopuszczony do gry. Poza oczywistościami, takimi jak koszulka, spodenki czy odpowiednie buty, wspomnieć należy również o getrach i ochraniaczach na nogi.
Nagolenniki są rzeczą, o której piłkarze najczęściej zapominają, a bez nich żaden sędzia nie wpuści gracza na boisko – wszystko ze względów bezpieczeństwa. To właśnie dlatego, kompletując stroje dla piłkarzy, warto również postawić na te elementy. Dzięki temu nie dojdzie do sytuacji, w której twój as w rękawie będzie musiał cały mecz przesiedzieć na ławce rezerwowych. Ochraniacze warto również stosować na treningach, by uniknąć urazów i poważniejszych kontuzji.
Opcjonalnie skupić możesz się również na ubraniach, które będą wsparciem dla zawodników w specyficznych warunkach. Godne uwagi produkty to chociażby odzież termoaktywna czy pozwalające utrzymać właściwą temperaturę ciała w naprawdę chłodne dni ubranie wierzchnie, np. bluza Helly Hansen.
Wyposażenie treningowe – zadbaj o rozwój swoich podopiecznych
Mecze są pokazem siły oraz talentu twojej drużyny. Nie ma znaczenia, czy jest to półamatorski klub do rozgrywek w lidze biznesu lub turniejów orlikowych, czy może to całkowicie nowa organizacja, która ma wprowadzić daną miejscowość na mapę piłkarskiej Polski – celem zawsze jest zwycięstwo.
By jednak móc pokazywać pełnię swoich możliwości, a także podchodzić do każdego kolejnego starcia z komfortem i pewnością siebie, należy odpowiednio działać pomiędzy spotkaniami. Praca wykonana na treningu procentuje potem na murawie i nie ma w tym kontekście żadnej drogi na skróty.
To właśnie dlatego warto pochylić się nad akcesoriami, które powinny być na stanie każdego klubu piłkarskiego, niezależnie od poziomu jego sprofesjonalizowania. Dzięki temu możliwe będzie wykrzesanie z zawodników maksimum swoich możliwości, chociaż to oczywiście nie wszystko. Przede wszystkim bowiem będą oni mieli komfort rozwijania się w sposób skuteczny i bezpieczny.
Piłki
Może to się wydawać rzeczą całkowicie oczywistą, lecz warto podkreślić, że wybór odpowiednich piłek do treningu ma naprawdę spore znaczenie. Warto zaopatrzyć się w wiele egzemplarzy, aby każda osoba obecna na treningu czy przedmeczowej rozgrzewce miała dostęp do swojej futbolówki.
W przypadku treningów nie warto również inwestować w naprawdę drogie piłki meczowe. W zupełności wystarczą dostosowane do takich zajęć piłki treningowe, które są wykonane z nieco mniej trwałych materiałów, a także są odrobinę cięższe. Zapewnia to jednak trochę większą kontrolę podczas kopnięć, dzięki czemu nadają się one do szlifowania techniki podań i strzałów. Są one również trochę bardziej wytrzymałe – muszą bowiem sprostać regularnym, wielogodzinnych sesjom.
Plastrony (znaczniki piłkarskie)
Kolejnym istotnym elementem w kontekście trenowania są znaczniki treningowe, które w żargonie piłkarskim mają różne nazwy – plastrony, vesty czy narzutki. Są one świetnym rozwiązaniem, kiedy konieczne jest rozegranie gierki treningowej, a obie drużyny trzeba w widoczny sposób czymś od siebie odróżnić.
Pachołki
Małe, plastikowe pachołki to niezwykle uniwersalne akcesoria, dzięki którym możliwe jest znaczne urozmaicenie ćwiczeń. Dzięki nim można na przykład wytyczać tor, po którym mają biec zawodnicy, a także tworzyć ścieżkę do treningów dryblerskich. Gdy zaś dana aktywność dzieje się na ograniczonej przestrzeni, takimi pachołkami można wytyczyć jej granice. Opcji jest naprawdę wiele.
Inne ważne narzędzia treningowe
Godnych uwagi przyrządów, dzięki którym będziesz w stanie wnieść trening na wyższy poziom, jest oczywiście o wiele więcej. Oto przykłady akcesoriów, których kupno zdecydowanie warto rozważyć:
- płotki treningowe
- pas treningowy
- torby na piłki
- reboundery
- drabinki treningowe
- tyczki
Co jeszcze warto zapewnić piłkarzom w klubie?
Solidny i bezpieczny trening to nie tylko właściwy sprzęt. Warto pamiętać o innych kluczowych elementach, dzięki którym zawodnicy będą w stanie trenować na naprawdę wysokim poziomie.
Przede wszystkim nie zapomnij o nawodnieniu. Warto na trening przynieść przynajmniej zgrzewkę wody niegazowanej, dzięki czemu każdy będzie w stanie uzupełnić płyny utracone w wyniku wysiłku. Należy również mieć przygotowaną apteczkę sportową, która będzie zawierać np. takie elementy, jak bandaże elastyczne, płyn do dezynfekcji, gaziki, opatrunki hydrożelowe, sztuczny lód.
Artykuł sponsorowany