Grafika komputerowa to dziedzina informatyki, która zajmuje się tworzeniem różnego rodzaju obrazów za pomocą specjalnych programów graficznych. Specjaliści mogą projektować zaawansowane wizualizacje na potrzeby kampanii reklamowych, gier komputerowych, aplikacji i filmów. Jak zostać wziętym grafikiem komputerowym?

Praca w tej branży jest niezwykle ciekawa i wymagająca. Grafik komputerowy musi być osobą kreatywną, która nie boi się nowych wyzwań. Jednocześnie taka osoba powinna posiadać określone umiejętności, aby móc sprostać oczekiwaniom przyszłego pracodawcy. Jeśli interesuje Cię grafika komputerowa, to rozważ zapisanie się na studia podyplomowe, dzięki którym szybko poznasz tajniki tego zawodu. Sprawdź, co możesz w ten sposób zyskać!

Studia podyplomowe Grafika komputerowa – dla kogo?

Na studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa mogą się zapisać absolwenci dowolnych studiów wyższych. Program nauczania obejmuje podstawowe zagadnienia dotyczące:

  • grafiki 2D,

  • modelowania 3D i tworzenia wizualizacji,

  • animacji komputerowych i filmów animowanych,

  • fotografii i cyfrowej obróbki zdjęć,

  • rysunku i malarstwa.

Ta wiedza może Ci się przydać, jeśli chcesz poszerzyć swoje dotychczasowe kompetencje lub, gdy pragniesz zdobyć zupełnie nowe umiejętności. Tworzenie ciekawych materiałów multimedialnych jest wymagane na wielu stanowiskach pracy. Dlatego studia podyplomowe to świetna opcja dla osób, które chcą zwiększyć swoją szansę na otrzymanie atrakcyjnej pracy w renomowanej firmie.

Studia podyplomowe online – dlaczego warto?

Studia podyplomowe na kierunku Grafika komputerowa trwają 2 semestry i mogą być realizowane w trybie interaktywnym. Taką możliwość znajdziesz na przykład w ofercie WSB – NLU. Jest to innowacyjna forma studiów, dzięki której zdobędziesz wykształcenie na odległość, a naukę wygodnie połączysz ze swoimi zobowiązaniami zawodowymi.

Do przeprowadzenia zajęć wykorzystywana jest technologia RealTime Online. W ramach studiów będziesz uczestniczyć w trzech formach zjazdów: wykładowym, ćwiczeniowym i zaliczeniowym. Ten sposób kształcenia jest niezwykle efektywny, ponieważ pozwala nabyć niezbędną wiedzę i umiejętności w bardzo krótkim czasie.

Co można zrobić po studiach podyplomowych z Grafiki komputerowej?

Na studiach podyplomowych z Grafiki komputerowej duży nacisk kładziony jest na nabycie praktycznychumiejętności. Dlatego absolwenci mogą liczyć na zatrudnienie w firmach z branży IT, agencjach marketingowych oraz dużych, międzynarodowych korporacjach. W trakcie studiów poznasz wiele interesujących programów, spośród których możesz wybrać kilka rozwiązań, w których chciałbyś się w przyszłości specjalizować. 

Dzięki studiom podyplomowym na WSB możesz zrealizować swoje marzenie o zostaniu grafikiem komputerowym niemal bez wychodzenia z domu. Na rynku wciąż istnieje duże zapotrzebowanie na tego rodzaju specjalistów, a najlepsi pracownicy mogą uzyskać bardzo wysokie zarobki. Ponadto, jako grafik komputerowy będziesz uczestniczyć w wielu interesujących i ambitnych projektach.