Chcesz, by powietrze w twoim domu miało odpowiednią jakość? To bardzo ważne dla twojego zdrowia i komfortu! Dowiedz się, w jakie urządzenia zainwestować, by oddychać swobodnie o każdej porze roku!

Jakość powietrza - jak mierzyć?

Od kilku lat popularne są aplikacje, które podają, jaka jest jakość powietrza na zewnątrz. Można je za darmo zainstalować na telefonie z Androidem lub iOS. Pewnie łatwo zauważysz, że w zimie często wskazują złą jakość powietrza. Dlatego nie wahaj się, by zainwestować w odpowiedni oczyszczacz do domu! Często takie urządzenia oferują szereg dodatkowych funkcji, są na przykład oczyszczacze połączone z nawilżaczami - nie tylko usuwają zanieczyszczenia, ale również dbają o właściwy poziom wilgotności.

Skąd wiadomo, że warto włączyć oczyszczacz powietrza? Większość modeli wyposażonych jest w tryb automatyczny i czujniki jakości powietrza. Gdy wykryją określony poziom zanieczyszczenia, automatycznie włączane jest jego oczyszczanie! Dzięki temu nie musisz na bieżąco sprawdzać, czy należy uruchomić urządzenie.

Oczyszczacz powietrza - jaki kupić?

Zastanawiasz się, jaki oczyszczacz powietrza kupić? Wybór urządzeń jest bardzo różnorodny! Najważniejszą kwestią jest zasięg działania - sprawdź, czy nie potrzebujesz więcej niż jednego sprzętu do domu. Jakie inne kwestie są kluczowe przy zakupie tego urządzenia? Zwróć uwagę przede wszystkim na:

  • rodzaj filtrów;
  • zastosowane czujniki;
  • wydajność CADR [m3/h];
  • łatwe sterowanie;
  • dodatkowe funkcje;
  • tryby pracy;
  • atrakcyjne wzornictwo.

Jeśli dysponujesz niewielką przestrzenią, przemyśl zakup oczyszczacza i nawilżacza powietrza w jednym - nie będziesz musiał planować rozmieszczenia obu urządzeń w pomieszczeniu.

Z jakim wydatkiem trzeba się liczyć, jeśli zależy ci na dobrym oczyszczaczu? Rozpiętość cenowa jest duża - od 500 do 5000 zł. Planujesz dokupić nawilżacz - na przykład z dyfuzorem olejków zapachowych? Powinieneś założyć co najmniej kolejnych kilkaset złotych. To jednak urządzenia o dużej żywotności - przy odpowiedniej konserwacji posłużą ci przez wiele lat.

Polecane oczyszczacze powietrza

Zobacz polecane oczyszczacze, które sprawią, że jakość powietrza w twoim mieszkaniu będzie przez cały czas na odpowiednim poziomie! Każdy z nich zbiera pozytywne recenzje użytkowników!

  • DYSON Purifier Cool Autoreact TP7A - propozycja cenionego producenta, którą możesz kupić za mniej niż 3000 zł. Maksymalna powierzchnia działania to 35 metrów kwadratowych. Zwróć uwagę na zastosowane filtry: wstępny, HEPA, filtr węglowy. Urządzenie wyposażone jest w czujniki gazu i jakości powietrza. Oprócz oczyszczania sprzęt przyda ci się w letnie dni, gdy silny strumień powietrza może równocześnie zapewnić efekt chłodzenia! Z urządzenia możesz korzystać także wieczorem, włączając tryb nocny.
  • PHILIPS AC1715/11 Seria 1000i - model za ok. 1700 zł, entuzjastycznie oceniany przez użytkowników. Maksymalna powierzchnia oczyszczania to aż 78 metrów kwadratowych! Urządzenie ma czujniki gazu i jakości powietrza. Oprócz filtra wstępnego i węglowego znajdziesz tu NanoProtect HEPA, który wychwytuje cząsteczki nawet sto razy mniejsze niż standardowy filtr HEPA. Możesz skorzystać z trybu pracy automatycznego, turbo oraz nocnego. Docenisz też czytelny wyświetlacz urządzenia.
  • SHARP UA-HD40E-L - model za ok. 1300 zł, który łączy oczyszczanie z nawilżaniem powietrza. Maksymalna powierzchnia, którą oczyszcza, to 26 metrów kwadratowych. Sprzęt wyposażony jest w czujniki brzydkich zapachów, jakości powietrza i kurzu. Znajdziesz tu filtr wstępny, węglowy, HEPA. Zastosowano tu również jonizator Plasmacluster, który pozwala na redukcję najmniejszych drobin wirusów, pleśni i alergenów.

Chcesz poznać inne dobrze oceniane propozycje? Sprawdź wszystkie oczyszczacze powietrza w sklepie MediaMarkt. Możesz też dobrać odpowiedni nawilżacz powietrza - na przykład z funkcją dyfuzora aromatycznych olejków. Myślisz o innych efektach zapachowych? Dobrym pomysłem może być dokupienie odświeżacza powietrza o ulubionym aromacie!

Artykuł sponsorowany