Na rynku dostępnych jest wiele produktów i usług dedykowanych mikro, małym i średnim przedsiębiorstwom. Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z działalnością gospodarczą, określenie swoich potrzeb w tym zakresie może sprawić trudność. Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się, jakie funkcje powinien mieć dobry program do kadr i płac, publikujemy poniższy, krótki poradnik.

Jakie czynności ułatwia program do kadr i płac?

Na to pytanie można odpowiedzieć w różny sposób, w zależności od tego, jakie potrzeby ma dana firma oraz jej pracownicy. W przypadku przedsiębiorstw zatrudniających większą liczbę pracowników w trybie zmianowym ważny będzie przejrzysty, interaktywny grafik. Z kolei np. start-up, współpracujący z wieloma podwykonawcami, szczególnie doceni możliwość generowania różnego rodzaju umów. Kluczem do zrozumienia, jaki program do kadr i płac będzie potrzebny w naszej firmie, jest przeanalizowanie bieżących problemów i dopasowanie ich do odpowiednich funkcji oferowanych na rynku systemów.

Program do kadr i płac dla nowopowstałej firmy

Gdy planujemy otworzyć działalność gospodarczą, musimy liczyć się z koniecznością podjęcia wielu decyzji. Wybór, jaki program do kadr i płac jest nam potrzebny to jedna z nich. Kiedy określimy już, w jakich obszarach najbardziej potrzebujemy wsparcia ze strony takiego oprogramowania, należy przejść do porównania ofert producentów systemów dla firm.

Większość programów do kadr i płac posiada takie funkcje jak:

  • wyliczanie wynagrodzeń,

  • tworzenie dokumentacji pracowniczej,

  • wyliczanie podatków i składek ZUS.

System wFirma.pl umożliwia ponadto tworzenie wygodnych grafików i dostosowywanie ich do potrzeb danej firmy. Dzięki integracji z eZUS oferuje wysyłkę deklaracji oraz pobieranie zwolnień lekarskich z ZUS PUE. Co więcej, posiada moduł komunikacji z pracownikami, w którym można składać i zatwierdzać wnioski urlopowe oraz przesyłać dokumenty. 

Szczególnie na początku prowadzenia działalności gospodarczej, warto postawić na rozwiązania kompleksowe. Warto zwrócić również uwagę na to, by program do kadr i płac oferował wysoki poziom zabezpieczeń, zgodny z aktualnymi przepisami. System wFirma.pl spełnia wspomniane wymagania, a ponadto oferuje również wsparcie specjalistów z dziedziny HR, prawa, a także księgowości.