Wielokrotne odwiedzanie placówki bankowej, dostarczanie wielu dokumentów potwierdzających wiarygodność i zdolność kredytową, a także długie oczekiwanie na decyzję banku już nie jest konieczne w przypadku wysokości kredytów do określonej kwoty. Banki w swojej ofercie posiadają kredyt gotówkowy, który można zaciągnąć przez Internet.

Z biegiem czasu kredyty przez Internet stały się bardzo popularne. Za decydujący czynnik tej popularności można z pewnością uznać wygodę oraz oszczędność czasu. Obecnie taki kredyt można uzyskać w kilkanaście minut nie wychodząc przy tym z domu. Jak to jest możliwe?

Kredyt gotówkowy przez Internet

Sprawa jest prosta w przypadku klientów posiadających od dłuższego czasu rachunki bankowe w banku, w którym chcą zaciągnąć kredyt przez Internet. Dzięki dostępowi do konta klientów instytucja finansowa zna historię kredytową zainteresowanego, wynagrodzenie oraz bieżące zobowiązania. Taka wiedza na ogół wystarczy do podjęcia przez bank decyzji o przyznaniu kredytu bądź nie.

W celu uzyskania kredytu należy na swoim koncie bankowym wypełnić odpowiedni wniosek. Z racji tego, że do rachunku bankowego istnieje całodobowy dostęp za pośrednictwem Internetu, można tego dokonać o każdej porze, kiedy tylko kredytobiorca będzie miał na to czas. Sam formularz nie jest skomplikowany, a należy w nim podać uzyskiwane przychody, wysokość kredytu oraz długość okresu przez jaki będzie spłacany. Przed wysłaniem wniosku zostanie przeprowadzona symulacja spłaty kredytu i wysokości rat. Ważne jest, aby pamiętać o zapoznaniu się z obowiązującym regulaminem kredytu, umową oraz tabelą opłat.

Wysłany wniosek z reguły zostaje rozpatrzony po kilku minutach, jednak zależy to od godzin funkcjonowania placówki bankowej. Samo wysłanie wniosku nie oznacza od razu, że kredyt został klientowi przyznany. Po pozytywnym rozpatrzeniu zostaje odesłana powrotna informacja o udzieleniu kredytu, wtedy należy ją tylko potwierdzić. Pieniądze przelewane są na konto kredytobiorcy natychmiastowo.

Inaczej jest w przypadku nowych klientów chętnych na skorzystanie z kredytu za pośrednictwem Internetu, ponieważ banki nie posiadają żadnych informacji o kliencie. Wydłuża to czas i procedurę rozpatrzenia wniosków. Banki do podjęcia decyzji potrzebują różnych dokumentów potwierdzających zdolność kredytową. Zostało to bardzo korzystnie rozwiązane - klient dostarcza przez Internet historię rachunku posiadanego w innym banku, a następnie na tej podstawie zostaje podjęta decyzja o udzieleniu kredytu.

Kredyty pozabankowe

Do możliwości kredytobiorcy należy również kredyt z instytucji finansowej niebędącej bankiem. W takim przypadku, bez zbędnych formalności praktycznie każdy może bardzo szybko pozyskać potrzebne środki pieniężne. Procedura polega na zalogowaniu się na stronie internetowej firmy pożyczkowej, przejściu weryfikacji oraz odebraniu SMS-a z kodem potwierdzającym. Ważne, aby wiedzieć i zwrócić uwagę na wysokość opłat przy tego typu ofertach, ponieważ rzeczywista roczna stopa oprocentowania może sięgać nawet 2000%. Jest to oferta kierowane przede wszystkim do osób niezwłocznie potrzebujących gotówki, jednak nieposiadających pracy, stałych dochodów lub złą opinię w Biurze Informacji Kredytowej.