Jest tania, wygodna, bezpieczna a przy tym pozwala na samodzielną kontrolę finansów firmy. Księgowość on-line to alternatywa dla tradycyjnej księgowości.

Obecnie, internet znajduje zastosowanie niemal w każdym obszarze naszego życia. Innowacyjne rozwiązania informatyczne z powodzeniem zdają egzamin także w prowadzeniu firmy. renomę zdobywa rachunkowość internetowa, która stanowi alternatywę dla tej tradycyjnej.

Księgowość- w każdym miejscu i o każdej porze

Serwisy prowadzące program do księgowości, wśród których znajduje się wfirma.pl , to ogromne programy internetowe, które przeliczają wprowadzane do nich dane, następnie tworząc deklaracje, faktury itp. Co ważne, system stale aktualizuje wszelkie wskaźniki, aby były zgodne ze zmiennymi przepisami prawa podatkowego. Wystarczy tylko połączenie z internetem, by w każdym punkcie o każdym czasie mieć dostęp do akt przedsiębiorstwa

Oszczędność przede wszystkim

Niewątpliwie plusem korzystania z księgowości internetowej są niskie koszty. Bazowy pakiet często jest darmowy, jak w wypadku serwisu wfirma.pl. W tym pakiecie jest program do faktur za darmo. Za inne, poszerzone o dodatkowe funkcje zapłacimy do 40 zł za miesiąc. Kwota dostępu do serwisu księgowego jest kilkanaście złotych niższa niż korzystanie z oferty tradycyjnego biura księgowego.

Komfort, funkcjonalność i bezpieczeństwo

Księgowość internetowa skierowana jest w pierwszej kolejności do mikro i małych firm prowadzących księgowość w postaci KPiR i/lub będących płatnikami VAT. Jest zalecana szczególnie, jeśli dochód opiera się na dużej ilości pism wskazujących małe kwoty – wówczas oszczędności są największe, gdyż biura księgowe na ogół wykazują zainteresowanie liczbą pism. Do najważniejszych funkcjonalności w wortalach księgowych należy:środków trwałych i pojazdów, rozbudowany terminarz firmowy, zestawienie i amortyzacja wyposażenia, obliczanie zobowiązań podatkowych, rejestracja pozostałych przychodów, ewidencja Księgi Przychodów i Rozchodów, Zakupów i Sprzedaży VAT, wystawianie wszelkiego rodzaju faktur, kontrahentów i kontaktów, uniwersalne formularze dokumentów oraz pomoc telefoniczna lub on-line w razie problemów. Archiwizowane na bieżąco dane pozwalają łatwo odzyskać całą dokumentację w razie jej straty lub zniszczenia. Korzystanie z platformy jest wygodne i proste: wszelkie dane wprowadzane są tylko raz, jeśli wystawia się faktury bezpośrednio w owym serwisie, to księgują się one automatycznie. Powstałe deklaracje i faktury nie wymagają wydruku, gdyż korzystając z platformy używamy kwalifikowanego podpisu elektronicznego. W ten sposób właściciel firmy ma ciągłą kontrolę nad sytuacją w firmie i samodzielnie zajmuje się jej księgowością.