Księgowość online to coraz popularniejsze narzędzie wśród małych i średnich firm. Przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy chcą samodzielnie zajmować się własnymi rachunkami, znacznie tańsze, i - co bardzo ważne - z zawsze dostępną pomocą eksperta, stanowi doskonałą alternatywę dla księgowej bądź biura rachunkowego.

Księgowość internetowa jest rozwiązaniem wyjątkowo opłacalnym w niewielkich firmach. Koszt takiego rozwiązania nie przekracza kilkudziesięciu, czasem nawet kilkunastu złotych miesięcznie. W porównaniu z profesjonalną księgową bądź biurem rachunkowym korzystanie z takiego rozwiązania jest dużą oszczędnością.

Oszczędność to także internetowa forma narzędzia. Dzięki temu nie ma potrzeby zakupu i instalowania oprogramowania, oraz dokupowania licencji jeśli konieczne jest korzystanie na kolejnych stanowiskach. Co więcej, aktualizacje są w takiej sytuacji robione automatycznie, w ramach pakietu, i nie są za nie pobierane dodatkowe opłaty.

Księgowość online to też całodobowy dostęp z każdego miejsca, w którym przedsiębiorca jest w stanie połączyć się z Internetem. Jest to szczególnie przydatne, jeśli działalność wiąże się z podróżowaniem - z narzędzia księgowania można wtedy korzystać zawsze i wszędzie.

Na zakończenie warto przypomnieć, że w kwestii oprogramowań do księgowości online szczególnie duży nacisk jest kładziony na bezpieczeństwo. Połączenia są zazwyczaj szyfrowane, natomiast dane przechowywane na niezależnych serwerach, dzięki czemu przedsiębiorcy nie grozi utrata zapisanych danych.