Konto internetowe jest znacznie tańsze w prowadzeniu od klasycznie zakładanego rachunku w placówce bankowej. Dodatkowo, posiadanie go powoduje, że wszelkie formalności związane ze skorzystaniem z kolejnego produktu bankowego, tj. ubezpieczenie, fundusz inwestycyjny, kredyt, lokata czy debet, są minimalne i zwykle ograniczają się do zaledwie kilku kliknięć myszką.

Plusy konta bankowego to przede wszystkim dużo mniejsza ilość czasu, którą trzeba spędzić, aby dopełnić formalności, a następnie korzystać. Samo założenie konta ogranicza się do kilku kliknięć myszką. Umowa rachunku oraz karta płatnicza są następnie dostarczane kurierem. Podpisana umowa jest następnie tą samą drogą odsyłana do banku.

Co jest korzystniejsze, konto internetowe czy bankowe?

Spora część tradycyjnych banków udostępnia swoim konsumentom dostęp do indywidualnego czy firmowego rachunku przez sieć internetową. Klienci placówek bankowych również mogą więc samodzielnie realizować wszelkie operacje płatnicze. W zasadzie, korzystanie z tradycyjnego konta przez Internet a korzystanie z konta online nie różni się zbytnio. Różnica uwidacznia się natomiast w cenie. Banki online nie potrzebują zatrudniać osób przyjmujących i realizujących operacje płatnicze klientów, nie potrzebują także tylu placówek bankowych i oddziałów. Przekłada się to na atrakcyjniejsze warunki posiadania konta. Zwykle prowadzeni konta online jest zupełnie bezpłatne. Często też przelewy są dużo tańsze niż w tradycyjnych jednostkach bankowych.