Jeśli jesteś głodny nowości i lubisz polskie kino, 2016 rok z pewnością cię nie zawiedzie. Swoją premierę będzie miało wiele świetnie zapowiadających się obrazów. Sprawdź nasz ranking i poznaj najciekawsze premiery filmowe w 2016 roku.

Moje córki krowy

Reżyseria: Kinga Dębska, premiera: styczeń 2016

Może się wydawać, że schemat, na którym opiera się ten film, jest już tak znany i tylokrotnie wykorzystywany, że nie może z tego wyjść nic dobrego. Granie na emocjach, choroba, dramat, rodzina, miłość, przemiana - to wszystko już było, tak często, że o świeżość jest naprawdę trudno. Jednak film Kingi Dębskiej jest inny, ciekawy i zdecydowanie godny polecenia. Przedstawia historię dwóch sióstr, które nie mają dobrych relacji. Jedna z nich jest aktorką samotnie wychowującą córkę, spełnioną w życiu zawodowym, jednak wciąż poszukującą szczęścia w życiu osobistym. Druga z kolei żyje z mężem fajtłapą, pracuje jako nauczycielka i jest niezwykle wrażliwa. Te przeciwności tym razem muszą jednak przekonać się do siebie z powodu niespodziewanej choroby ich matki. Wiedzą, że w takiej sytuacji muszą zająć się ojcem. Sytuacja zbliża do siebie siostry, czego następstwem są ciekawe wydarzenia.

Film zyskał wiele pozytywnych recenzji. Uważany jest za coś świeżego, poruszającego, ale nie manipulującego emocjami, jednocześnie z mądrym, wyważonym humorem. Chwalone są również zarysy postaci i naturalne, dobre dialogi. Z pewnością warto zobaczyć ten film.

Pitbull. Nowe porządki

Reżyseria: Patryk Vega, premiera: styczeń 2016

Patryk Vega doskonale radzi sobie w tematyce policyjnej, zarówno serial Pitbull, jak i jego wersja kinowa, odniosły duży sukces i przyciągnęły wielu widzów. Tym razem reżyser ponownie nie zawodzi, znajdziemy więc to, co charakteryzuje tego typu kino: krew, brutalność, dużo akcji, pościgi, gangsterzy… A to wszystko doprawione świetną obsadą, w filmie zobaczymy bowiem między innymi Bogusława Lindę, Andrzeja Grabowskiego, Piotra Stramowskiego, Maję Ostaszewską czy Agnieszkę Dygant. W dodatku nie musimy oglądać serialu i poprzedniej części - film stanowi odrębną część, jednak przenika się i łączy z bohaterami wspomnianych obrazów.

Tym razem policjant Majami próbuje rozpracować organizację przestępczą, a w trakcie śledztwa spotyka dawnych, znanych już widzom bohaterów z sekcji zabójstw z Pałacu Mostowskich. Policjanci zdają sobie sprawę, że mają do czynienia z najsilniejszą i najgroźniejszą grupą przestępczą i muszą połączyć swoje siły. Prawdziwa gratka dla miłośników gatunku.

Planeta Singli

Reżyseria: Mitja Okorn, premiera: luty 2016

Polskie premiery filmowe w 2016 roku stanowią przekrój niemalże wszystkich gatunków, dlatego też każdy powinien znaleźć wśród propozycji coś dla siebie. Nie zabrakło również komedii romantycznej. Być może nasze rodzime produkcje nie zawsze porywają, jednak Planety Singli zebrała mnóstwo pozytywnych opinii.

Główna bohaterka jest romantyczką, nauczycielką, która marzy o idealnej miłości, dlatego próbuje znaleźć ją na portalach randkowych. Przypadkowy splot zdarzeń sprawia, że w walentynki spotyka prezentera telewizyjnego, który zaprasza ją do swojego show. Anna ma umawiać się przez Internet z potencjalnymi kandydatami na partnera, a showman będzie odkrywał ich prawdziwe ja. Program staje się prawdziwym hitem, a Ania spotyka kogoś, kto naprawdę się jej podoba. Co z tego wyniknie?

#wszystkogra

Reżyseria: Agnieszka Glińska, premiera: maj 2016

Zdecydowanie w wachlarzu gatunków polskich premier w 2016 roku brakuje musicalu! Naprzeciw miłośnikom tego gatunku wychodzi Agnieszka Glińska. #wszystkogra oparty jest na najpopularniejszych polskich utworach.

Film opowiada o przygodach trzech kobiet - córki, matki i babci (w tych rolach Eliza Rycembel, Kinga Preis i Stanisława Celińska), które poszukują w życiu szczęścia i miłości. Córka za  pomocą sztuki chce wpływać na świat, matka zakochuje się w kimś niespodziewanym, a babcia ma tajemnicę, której nie chce wyjawić. Mieszanka tych trzech osobowości tworzy ciekawą, emocjonującą opowieść, a wszystko to przeplatane największymi polskimi hitami i choreografią stworzoną przez Agustina Egurrolę.

Na granicy

Reżyseria: Wojciech Kasperski, premiera: luty 2016

Jedną z najciekawszych premier 2016 roku jest z pewnością thriller Na granicy z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Bieszczadzka sceneria, niesamowity klimat i doskonałe role sprawiają, że zdecydowanie warto zobaczyć tę pozycję.

Po tragicznej śmierci matki i żony ojciec wraz z synami wybiera się na wypad w góry, który ma być czymś w rodzaju tygodnia przetrwania. Chcą tym samym naprawić swoje relacje i odpocząć. Jednak pewnego dnia do ich drzwi puka ranny człowiek, który zupełnie zmienia cel tej wycieczki. Nieznajomy ściąga na nich bowiem poważne niebezpieczeństwo.

Maria Curie

Reżyseria: Marie Noelle, premiera: wrzesień 2016

Ostatnia polska propozycja, która składa się na premiery filmowe w 2016 roku, jaką chcielibyśmy przedstawić w naszym rankingu to biograficzny film Maria Curie. W roli głównej zobaczymy Karolinę Gruszkę.

Dzięki temu obrazowi poznamy historię życia jednej z najsławniejszych kobiet-naukowców, osoby niezwykle inteligentnej i zdolnej, której osiągnięcia znane są na całym świecie. Poznamy również jej drugą stronę - charakter, kontakty z dziećmi, mężem. To z pewnością ciekawa pozycja nie tylko dla osób zafascynowanych nauką.

Rok 2016 obfituje w wiele doskonałych polskich premier filmowych, które warto zobaczyć. Dzięki temu, jak szeroki wachlarz gatunków przedstawiają, każdy widz - nawet ten najbardziej wymagający - powinien znaleźć coś odpowiedniego dla siebie!