W 2016 roku fani seriali z pewnością nie będą zawiedzeni. Sprawdź nasz subiektywny ranking - najlepsze premiery serialowe 2016 roku!

Premiery serialowe 2016 roku - poznaj nasz ranking!

Z Archiwum X

Z Archiwum X jest serialem kultowym, który zna niemal każdy. Choć temat istot pozaziemskich był poruszany w niejednej produkcji, żadna nie pobiła popularnością opowieści o agentach Mulderze i Scully. Motyw muzyczny, który rozpoczynał serial, przerażał i zapadał w pamięć. Nic więc dziwnego, że produkcja została wznowiona.

Fani zazwyczaj obawiają się tego rodzaju kontynuacji, ponieważ zazwyczaj daleko jej do oryginału, do którego podchodzi się również z sentymentem, usuwającym drobne mankamenty fabuły czy efektów. Warto jednak zobaczyć najnowszy sezon Z Archiwum X i przekonać się, jak jest tym razem.

Nowy sezon tej niewątpliwie ciekawej premiery serialowej 2016 roku, tak jak i poprzednie opowiada o przygodach dwóch agentów Archiwum X - Foxa Muldera i Dany Scully. Sprawy jednak będą osadzone we współczesności. W głównych rolach niezmiennie Gillian Anderson i David Duchovny.

Vinyl

Vinyl to produkcja stacji HBO. Jego twórcami są między innymi Martin Scorsese i Mick Jagger. Już same nazwiska kreatorów przyciągają widzów. W serialu zobaczymy Olivię Wilde, Raya Romano czy Maxa Casella.

Vinyl to serial dramatyczny, którego akcja osadzona została w latach 70. XX wieku w Nowym Jorku. Opowiada o przemyśle muzycznym w początkach punku, hip-hopu czy disco. Poznamy kulisy świata show-biznesu przedstawione z perspektywy prezesa wytwórni muzycznej, Richiego Finestry - w tej roli Bobby Cannavale.

Ta premiera serialowa 2016 roku z pewnością jest warta obejrzenia, nie tylko wśród osób, których interesuje przemysł muzyczny lat 70., lecz także wszystkich fanów muzyki i dobrych produkcji.

Outcast: Opętanie

Outcast: Opętanie jest serialem opartym na komiksie Roberta KirkMana. Serial współtworzą osoby odpowiedzialne za The Walking Dead, co z pewnością świadczy o poziomie nowej produkcji. W serialu zobaczymy między innymi Patrica Fugita czy Philipa Glenistera.

Kyle Barnes jest młodą osobą, która od lat walczy z nachodzącymi go demonami. Walka okazuje się wyczerpująca i nierówna. Jednak na drodze mężczyzny staje wielebny Anderson, który wspiera go w odkrywaniu i wyjaśnieniu swojej historii. Dzięki temu główny bohater wyrusza w podróż, która pomoże mu odpowiedzieć na dręczące go pytania związane z jego opętaniem. Prawdziwa gratka dla fanów takiej tematyki.

American Crime Story

Sarah Paulson, Cuba Gooding Jr, John Travolta - już same nazwiska obsadzonych aktorów przyciągają. Poza tym American Crime Story jest odpowiednikiem popularnego American Horror Story. Pierwszy sezon tej premiery serialowej 2016 roku opowiada o głośnej sprawie. O.J. Simpsona, futbolisty amerykańskiego, który został oskarżony o podwójne morderstwo - żony i kelnera. Proces poznajemy z zupełnie innej strony - ukazana zostanie bowiem z perspektywy prawników.

The Magicians

Kolejną ciekawą premierą będzie z pewnością serial The Magicians. Opowiada on o młodym mężczyźnie, Quentinie Coldwaterze, który zostaje przyjęty do szkoły magii znajdującej się w Nowym Jorku. O przyjęcie walczy też jego przyjaciółka, Julia, jednak początkowo dostaje decyzję odmowną. Nie znaczy to, że się poddaje, ponieważ nadal chce uczyć się magii.

Poznajmy więc losy osób studiujących magię w tajnej szkole, które przekonują się, że to, o czym w dzieciństwie chętnie czytały w książkach, jest jak najbardziej realne, a w dodatku niebezpieczne dla ludzkości.

MacGyver

Trudno znaleźć kogoś, kto nie kojarzy Angusa MacGyvera - człowieka, który potrafił pokonać każdą przeszkodę przy pomocy swojego scyzoryka. Każdy chciał go mieć i być tak samo sprytnym jak główny bohater. Nic więc dziwnego, że popularny niegdyś serial będzie miał swoją kontynuację.

Fabuła toczy się 10 lat wcześniej niż akcja pierwszego sezonu i powiada o tym, jak główny bohater trafia do tajnej organizacji i rozpoczyna szkolenie swoich umiejętności w zakresie rozwiązywania problemów. Twórcy chcą pokazać, w jaki sposób MacGyver uczył się swoich słynnych sztuczek. Czy taka kontynuacja może się udać? Warto się przekonać!

Damien

Damien jest serialową kontynuacją znanego filmu Omen, jednak tak naprawdę fabuła nie nawiązuje do końca do poprzednich produkcji.

Główny bohater stara się żyć normalnie, jednak z dnia na dzień coraz bardziej odczuwa, że działają na niego siły Szatana, by w końcu zdać sobie sprawę z tego, że jest Antychrystem. Jako że do tej pory starał się żyć normalnie i tym razem nie zamierza do końca poddać się potężnej sile. Musi więc nauczyć się żyć ze swoim piętnem.

Rok 2016 obfituje w ciekawe premiery serialowe. Przekrój gatunków sprawi, że niemalże każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Relaks przy serialach w bieżącym roku jest z całą pewnością doskonałym pomysłem!