Postęp techniczny i rozrost sieci www w znaczny sposób miały wpływ nie tylko na życie zwykłego użytkownika, ale, co najważniejsze, również na życie każdego przedsiębiorcy. Za przyczyną komputera, przedsiębiorca nie musi już skrupulatnie wypełniać odręcznie większości dokumentów – teraz może do niniejszego celu wykorzystać komputer i sieć internetową, w której znaleźć można wszystkie możliwe programy i szablony dokumentów, ułatwiające codzienne życie w przedsiębiorstwie.

Jeśli wystawiasz rachunki, masz możliwość skorzystania z jednego z wielu, osiągalnych na rynku, aplikacji, które pomogą Ci to zrobić. Program do faktur może posiadać postać „stacjonarnego” oprogramowania lub, coraz bardziej wybieranej aplikacji online. Dysproporcja jest z korzyścią sieciowej wersji aplikacji, a przedstawia się następująco – system „stacjonarny” w w wielu przypadkach ma niejakie oczekiwania odnośnie sprzętu, których z kolei nie musi spełniać aplikacja online; nie posiada natomiast sposobności natychmiastowej aktualizacji wraz ze zmieniającymi się przepisami prawodawstwa polskiego. To istotna wada, która oddziaływuje z pewnością, jak już wcześniej wspomnieliśmy, z korzyścią dla narzędzia internetowego. Przewagą takiego rozwiązania są także stosunkowo niska cena, jak również mobilność, którą zyskamy dzięki temu, że sieć internetowa dostępna jest już w zasadzie w każdym miejscu na świecie. Takie rozwiązanie nie przeciąża w żadnym stopniu komputerów, co jest dodatkowym plusem.

Fakturowanie online osiągalne jest także na stronie wFirma.pl. W serwisie można odnaleźć oprócz tego: moduł analiz, program CRM, moduł kadr i płac oraz rachunkowość internetową. Bezpieczeństwa danych strzeże bardzo dobrze zaprojektowany rząd zabezpieczeń, w który skład wchodzą m.in. pomoc merytoryczna firmy rachunkowej ABR Finanse, 2 oddzielne serwerownie, do których wstęp mają jedynie poświadczeni administratorzy, kodowane połączenia SSL, błyskawiczna nawigacja techniczna i codziennie tworzone kopie dodatkowe baz danych klientów. Jak więc widać, taki typ narzędzia pracy, jest idealnym rozwiązaniem dla ludzi ceniących sobie gospodarność, ale także poczucie kontroli nad przedsiębiorstwem.