Mimo że przybywa kont na popularnym portalu społecznościowym, jakim jest Facebook, wiele osób decyduje się na jego usunięcie. Większa część osób nie wyobraża sobie życia bez przejrzenia tablicy, jednak niektórzy chcieliby zaznać odrobiny prywatności i oderwać się od nałogu ciągłego sprawdzania co nowego ktoś udostępnił na Facebooku.

Zalety usunięcia konta na Facebooku

Najważniejszą zaletą nieposiadania konta na FB jest większa prywatność. Specjaliści podają, że jest to najczęściej podawany powód podjęcia decyzji na usunięcie konta na Facebooku.

Innym ważnym plusem, który można wymienić na rzecz usunięcia profilu to więcej kontaktów osobistych z ludźmi. Nie posiadając konta na Facebooku, jesteśmy zmuszeni odezwać się bezpośrednio do znajomych, aby z nimi porozmawiać. Żadna internetowa aplikacja nie zastąpi rozmowy twarzą w twarz.

To, co również możemy zyskać usuwając konto z Fb to więcej wolnego czasu. Czasem nie zdajemy sobie sprawy, ile tak naprawdę ten portal pochłania nam godzin dziennie. Kilka minut rano, w południe, wieczorem i tak zejdzie kilka dobrych godzin, które moglibyśmy dużo lepiej spożytkować.

Usunięcie konta z Fb

Dezaktywacja profilu na Facebooku nie jest tak proste, jakby się wydawało. Znalezienie odpowiedniej funkcji może zająć naprawdę sporo czasu. Okazuje się, że możemy zrobić to na dwa sposoby. Pierwszy z nich daje nam możliwość ,,uśpienia” konta. W momencie, kiedy namyślimy się, że jednak chcem odzyskać konto w każdej chwili możemy to zrobić, nie tracąc naszych danych. Całkowite usunięcie konta wymaga od nas przejrzenia zakładki Pomoc.

Sprawdź, pełną instrukcję usunięcia konta na Facebooku.