Każdego dnia poświęcamy dużo energii i zaangażowania w pracę. Chcemy by była ona satysfakcjonująca i przede wszystkim – przynosiła wymierne efekty. Często jednak natrafiamy na niedogodności, które skutecznie hamują naszą kreatywność oraz pochłaniają wiele cennego czasu. Poznaj te, których rozwiązanie sprawi, że twoje życie pracownicze będzie toczyć się bardziej energicznie i nabierze rozpędu.
Stare technologie
Na pewno zauważasz w swoim miejscu pracy takie obszary, które wymagają użycia nowych technologii czy sprzętów umożliwiających bardziej efektywne funkcjonowanie. Jeśli uważasz, że ich wprowadzenie pomogłoby zaoszczędzić czas oraz pieniądze – nie obawiaj się zaproponować takiego rozwiązania szefowi. Jeśli twój pomysł faktycznie usprawni pracę innych, zyskasz respekt oraz uznanie. Nie forsuj jednak swoich koncepcji na siłę. Przedstaw jasno plusy swojego rozwiązania oraz pokaż jakie korzyści firma dzięki temu uzyska – podkreśla Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.
Leniwy współpracownik
Jeśli twój kolega z biura nie przykłada się zbytnio do pracy, możesz czuć się sfrustrowany. Zwłaszcza jeśli jego słaba wydajność wpływa także na ciebie. Podstawą jest wtedy szczera rozmowa z nim. Może okazać się przecież, że współpracownik np. nie radzi sobie z nadmiarem obowiązków i potrzebuje większej pomocy ze strony innych. Można wówczas podzielić zadania tak, by każdy wykonywał je terminowo. W przypadku jednak, gdy kolega w rażący sposób nie przykłada się do zajęć – rozwiązaniem jest spotkanie z przełożonym.
Zbyt wiele zada
Obecnie od wielu pracowników wymaga się wszechstronności oraz umiejętności pracy nad kilkoma projektami naraz. Warto jednak w pełni skupić się na kluczowym zadaniu, któremu mamy się poświęcić. Z chwilą gdy zostanie ono skutecznie rozwiązane – możemy przejść do następnych prac z listy. Dzięki wprowadzeniu priorytetowości, nasza praca stanie się wydajniejsza i bardziej satysfakcjonująca.
"Pilne" e-maile
Odświeżanie co chwila skrzynki odbiorczej potrafi zabrać wiele cennego czasu podczas całego dnia pracy. Zamiast nerwowego sprawdzania wiadomości przychodzących, warto odpowiadać na maile w określonych przez siebie godzinach. Można również częściej decydować się na kontakt telefoniczny, co także pozwoli nam zaoszczędzić mnóstwo cennych minut – radzi Małgorzata Majewska, ekspert portalu monsterpolska.pl.
Artykuł zewnętrzny
Autorka: Małgorzata Majewska, ekspert monsterpolska.pl