Wybierając się do Wrocławia, warto pamiętać, że to miasto nie zachwyca jedynie zabytkami. Posiada szereg magicznych, małych uliczek, których klimat jest nie do opisania, bije z niego energia, jest kolorowy i mniej zatłoczony od innych, popularnych polskich miast. Wrocław bardzo łatwo pokochać, wystarczy poświęcić mu chwilę czasu. Sprawdźmy co warto zobaczyć we Wrocławiu!

Wrocławski Rynek tętni życiem

Rynek we Wrocławiu przede wszystkim zachwyca wyglądem, kolorowe kamienice sprawiają, że pozytywną energię można dosłownie poczuć w powietrzu. Jest to doskonałe miejsce do wypoczynku, możemy bowiem pospacerować, zobaczyć słynną fontannę lub posiedzieć w restauracjach. Zdecydowanie nie brakuje ich w tym miejscu, dodatkowo są naprawdę różnorodne. Na uwagę zasługuje Stary i Nowy Ratusz, w których wyraźnie widać wpływy gotyku. W pierwszym z wymienionych funkcjonuje słynna Piwnica Świdnicka, a w aktualnej siedzibie prezydenta miasta, w podziemiach znajduje się równie popularna restauracja Spiż. Obok rynku, na Placu Solnym, odnajdziemy mnóstwo straganów z pięknymi kwiatami.

Tajemnicze uliczki Wrocławia

Jeżeli dokładnie zwiedzimy rynek, warto przejść się uliczkami, które go otaczają. Tak naprawdę jest ich tak dużo, że za każdym razem można odkryć coś nowego. Uliczki we Wrocławiu są wąskie i nieco tajemnicze, ich niesamowity klimat warto poczuć na własnej skórze. Znajdują się przy nich restauracje, puby, sklepiki czy butiki. Każdy znajdzie coś, co go zainteresuje.

Afryka we Wrocławiu

Zdecydowanie w ostatnim czasie jedną z największych atrakcji Wrocławia jest Afrykarium znajdujące się w ZOO. Dzięki niemu możemy zobaczyć wiele ekosystemów Afryki, takich jak między innymi manaty, krokodyle oraz ptaki z dżungli w Kongo, hipopotamy nilowe i mrówniki ze wschodniej części kontynentu czy rafa koralowa Morza Czerwonego i jej ryby. To świetny sposób na spędzenie wolnego czasu z dziećmi, choć z całą pewnością takie miejsce zachwyci także dorosłych.

Najważniejsze zabytki Wrocławia

Oprócz wspomnianego już rynku, z pewnością warto wybrać się na Ostrów Tumski, gdzie znajduje się między innymi katedra św. Jana Chrzciciela, bardzo charakterystyczna budowla dla tego miasta. Dodatkowo z pewnością powinno się zobaczyć zabytkowe kamienice na Podwalu, gmach Ossolineum oraz oczywiście budynek Uniwersytetu Wrocławskiego, który zachwyca, szczególnie po zachodzie słońca.

Wrocław nigdy nie śpi

Wrocław, szczególnie latem, tętni życiem niemal 24 godziny na dobę. Trudno znaleźć moment, w którym nie spotkamy nikogo na rynku czy otaczających go uliczkach. Dodatkowo miasto jest po prostu przepięknie oświetlone, dzięki czemu charakterystyczny klimat czuje się w nocy jeszcze mocniej. Spacery po Wrocławiu okazują się przyjemne o każdej porze dnia.

Aż trudno uwierzyć, że tak piękne miasto zostało niemal doszczętnie zniszczone w czasie II wojny światowej. Wrocław podniósł się jednak z ruiny i zachwyca wyglądem. Niełatwo pozostać wobec niego obojętnym i kto raz go odwiedzi, z pewnością będzie chciał do niego wrócić.