Dużo mówi się o znaczeniu i potencjale, który charakteryzuje skutecznie wdrażany content marketing. A skoro narzędziem staje się treść, warto podkreślić korzyści, jakie płyną z wykorzystania materiałów wideo. Przedstawiamy 7 inspirujących sposobów na atrakcyjne zastosowanie kamery do promowania firmy.

1. Zapewnij rozrywkę

Dla wielu osób Internet stanowi nie tylko źródło informacji, ale przede wszystkim rozrywki. Lekkiej, niezobowiązującej, dostępnej na jedno kliknięcie. Oczywiście, nie w każdej branży można sobie pozwolić na serwowanie zabawnych treści, ale w działaniach promocyjnych warto szukać okazji do zaprezentowania się z nieco mniej formalnej strony. Odbiorcy z pewnością docenią odrobinę niewymuszonego luzu.

2. Podziel się wiedzą

Treść używana w celach marketingowych powinna być przede wszystkim użyteczna z punktu widzenia odbiorcy. Jeżeli działasz w konkretnej branży, jest wielce prawdopodobne, że znasz się na tym, co robisz. O pieczeniu pizzy, produkcji śrubek czy tłumaczeniach na język hiszpański wiesz więcej niż zdecydowana większość społeczeństwa. W takim razie podziel się wiedzą, która przykuje uwagę w Sieci!

3. Zaprezentuj produkty i usługi

Mimo współistnienia bardzo wielu formatów, które wykorzystuje się w video marketingu, „stare, dobre” spoty reklamowe nadal wydają się niezbędnym elementem promocji. W dobie rozdzielczości 4K czy dronów przygotowanie atrakcyjnego filmu, który przedstawia produkty, usługi czy siedzibę firmy, jest znacznie łatwiejsze niż kiedyś.

4. Przedstaw pracowników

A gdyby tak za pomocą serii filmików zaprezentować zespół, który każdego dnia podejmuje trud rozwoju przedsiębiorstwa i świadczy usługi dla klientów oraz kontrahentów? Wydaje się to dobrym pomysłem, szczególnie z punktu widzenia zarządzania zasobami ludzkimi. Prezentowanie „ludzkiego oblicza” przedsiębiorstwa to ważny trend.

5. Odsłoń kulisy

Reprezentanci Polski w piłce nożnej oraz działacze PZPN przez wiele lat nie cieszyli się szczególną renomą wśród kibiców. A jednak coś diametralnie zmieniło się w postrzeganiu narodowej kadry, gdy na kanale YouTube „Łączy Nas Piłka” zaczęto publikować materiały odsłaniające kulisy zgrupowań i meczów. To idealny przykład na wizerunkowy potencjał materiałów, które przedstawiają markę w niestandardowy sposób.

6. Zorganizuj konkurs

Jednym ze sposobów na skuteczne przyciągnięcie uwagi odbiorców treści jest organizowanie konkursów. Robi się to w mediach społecznościowych czy z wykorzystaniem stron internetowych. A gdyby tak dołączyć do tego materiały wideo? Trudno o czytelniejszy komunikat do obecnych i potencjalnych klientów niż krótkie filmy skierowane bezpośrednio do nich.

7. Poznaj swoich klientów

Na koniec dochodzimy do sedna sprawy. Wideo w komunikacji online zbliża odbiorcę i nadawcę. Przy okazji kręcenia stories na Instagramie czy videoblogów na YouTube pojawia się wyjątkowa okazja do nawiązania bezpośredniej relacji z klientem, poznania jego opinii, zaciekawienia. I właśnie na to powinien być nakierowany marketing z użyciem krótszych czy dłuższych filmów. Wtedy można uznać promocję marki za skuteczną.