Pełni rolę nawigacji dla kierowców, interaktywnej mapy dla turystów, darmowego atlasu dającego wiedzę o wszystkich kontynentach. O czym mowa? Rzecz jasna o Google Maps, jednej z najpopularniejszych, najbardziej uniwersalnych i najważniejszych aplikacji współczesnego świata. To element wyszukiwarki Google, bez którego nie wyobrażamy sobie życia. Ale czy znamy wszystkie funkcje tego narzędzia?

Google Maps - Planowanie tras i nawigacja

Zacznijmy od korzyści, które najbardziej odczuwają kierowcy. Jeszcze kilka lat temu nawigacje GPS z własnymi mapami cieszyły się całkiem sporym zainteresowaniem. Dziś? Wielu kierowców po prostu uruchamia Google Maps w telefonie i przyczepia go w widocznym miejscu, aby cieszyć się funkcjonalnością nieustannie aktualizowanych i dopracowywanych map oraz głosowych podpowiedzi. Narzędzie jest przydatne już na etapie planowania trasy, gdy trzeba sprawdzić jej możliwe warianty i ocenić, który będzie najkrótszy albo najbardziej komfortowy.

Google Maps - Poznawanie świata

Google Maps jest również nieocenionym wsparciem dla turystów na całym świecie, jednak nie chodzi wyłącznie o zaplanowanie trasy pieszej lub rowerowej. To również interaktywny przewodnik po mieście, na którym są zaznaczone restauracje, hotele, zabytki, atrakcje, sklepy czy punkty usługowe. Jedno kliknięcie i wyświetlają się wszystkie niezbędne informacje, np. o godzinach otwarcia, ocenach klientów czy danych teleadresowych. Wybraną lokalizację można obserwować i śledzić pojawiające się komunikaty, aplikacja pomaga także przesiadać się w komunikacji miejskiej czy przesyłać trasy znajomym użytkownikom.

Google Maps - Świat (i nie tylko) od każdej strony

Od jakiegoś czasu Google Maps pozwala zwiedzić wybrane obszary kosmosu, np. planety, międzynarodową stację kosmiczną (mowa jedynie o wersji desktopowej). To wyjątkowa funkcja, o której jeszcze niedawno w ogóle byśmy nie marzyli.
Samo oglądanie map Google jest czymś wyjątkowym. Można ustawić widok 2D lub 3D (kuli ziemskiej). Zdjęcia z satelity bywają równie przydatne jak standardowe mapy. Wreszcie – aplikacja Google Maps odsyła do Street View, czyli ogromnej bazy trójwymiarowych zdjęć z całego świata. Chcesz przejść się (wirtualnie) ulicami Nowego Jorku, Aten, Tokio lub Rio de Janeiro? Żaden problem. Google zaprasza na bezpłatną wycieczkę.

Google Maps - Ważna wskazówka dla biznesu

Powyższe akapity nie wyczerpują tematu pełnej funkcjonalności Google Maps, ale z pewnością ułatwiają skorzystanie z najważniejszych możliwości. Aplikacja może być też istotna dla biznesu. Narzędzia Google są globalnie i lokalnie niezwykle popularne. Użytkownicy oczekują, że na mapach będą oznaczane firmy. Zadbaj o to, żeby Twoja wizytówka w Google Maps zawierała najważniejsze informacje na temat Twój lub Twojej firmy – adres strony WWW, aktualne zdjęcia i telefon, godziny otwarcia.
Warto zadbać o to, żeby być obecnym w Google na każdy możliwy sposób. A przy okazji odkrywać wszystkie przydatne aplikacje, które, nie bójmy się tych słów, zmieniają świat i czynią go pod wieloma względami wygodniejszym, bardziej dostępnym.