Usta są widoczne i naprawdę trudno je ukryć, jeżeli coś jest z nimi nie tak. Źle znoszą zmienne warunki pogodowe, szybko się przesuszają, robią się spierzchnięte i nie wyglądają wtedy atrakcyjnie. Tym samym my również nie czujemy się komfortowo. Odpowiednia pielęgnacja może nas jednak uchronić przed taką sytuacją i sprawić, że usta zawsze będą wyglądać dobrze i zdrowo!

Dlaczego usta są delikatne?

Usta to niezwykle delikatna część naszego ciała. Przede wszystkim jest to spowodowane faktem, że naskórek jest w tym miejscu bardzo cienki, nie ma również gruczołów łojowych, które produkowałyby warstwę tłuszczu chroniącą je przed np. warunkami atmosferycznymi. Dlatego też nieodpowiednio pielęgnowane usta mogą źle znosić zmienną pogodę.

Jak pielęgnować usta?

Pielęgnacja ust jest w gruncie rzeczy prosta, najistotniejsza jest po prostu regularność działania. Przede wszystkim pamiętajmy o ochronie i nawilżaniu. Jak już wspomniano, usta nie posiadają naturalnej warstwy ochronnej, dlatego też przed każdym wyjściem z domu, bez względu na warunki atmosferyczne, nałóż na usta warstwę kremu lub balsamu. Nawet jeżeli spędzasz czas w pomieszczeniach, raz na jakiś czas sięgnij po pomadkę ochronną i posmaruj usta. Włóż krem lub pomadkę do kieszeni kurtek czy torebek, żeby zawsze mieć je przy sobie.

Aby skóra lepiej wchłaniała kosmetyki, potrzebuje peelingu. Nie inaczej jest w przypadku ust. Delikatny peeling warto wykonać mniej więcej raz w tygodniu. Możemy zakupić specjalny produkt lub wykorzystać to, co mamy w domu. Najlepszy będzie cukier, lepiej jednak skorzystać z tego, który ma drobniejsze ziarna, pamiętajmy bowiem, że usta są naprawdę delikatne. Wystarczy nabrać cukier na palec i delikatnie masować. Pomoże to w ukrwieniu i ujędrnieniu tej części ciała. Usta może ujędrnić także masaż wykonywany kostką lodu lub szczoteczką do zębów.

Po peelingu dobrze jest nałożyć na usta grubą warstwę kremu lub serum. Najlepiej zrobić to przed snem, ponieważ właśnie w nocy skóra najlepiej się regeneruje. Jeżeli nie mamy pod ręką balsamu i tym podobnych specyfików, pomoże posmarowanie ust miodem.

Pamiętajmy, aby nie oblizywać ust, zwłaszcza kiedy przebywamy na zewnątrz! Takie działanie może sprawić, że usta będą jeszcze bardziej suche i spierzchnięte.

Zmień wygląd swoich ust!

Usta wyglądają pięknie, kiedy są podkreślone szminką. Pamiętajmy jednak, że pokrycie nią spierzchniętej skóry wcale nie poprawi jej wyglądu, wręcz przeciwnie – kolor podkreśli skórki. Jeżeli jednak usta są już dobrze wypielęgnowane, nic nie stoi na przeszkodzie, by go podkreślić. Pamiętajmy, że kształt i wszelkie niedoskonałości można naprawić dzięki konturówce. Oczywiście przesada nie jest wskazana, ale dzięki małym poprawkom usta mogą stać się pełniejsze i bardziej symetryczne. Zwróćmy uwagę na jej kolor – powinien być zbliżony do odcienia szminki.