Stworzenie serwisu internetowego to dopiero początek - trzeba jeszcze o niego odpowiednio dbać. Mała ilość odwiedzin nikogo nie satysfakcjonuje. Dodatkowo wszyscy chcą być coraz wyżej w wynikach wyszukiwania. Jak zwiększyć ruch na stronie, a tym samym podnieść pozycję naszej strony WWW? Możliwości jest wiele, celem poniższej listy jest zainspirowanie osób stawiających pierwsze kroki w promocji własnych witryn.

Jak zwiększyć ruch na stronie tworząc treść?

Wartościowa treść

Wiele firm posiadających strony internetowe skarży się na mały ruch na stronie. Nic dziwnego, że ludzie nie wracają jeśli jedyną treścią na niej jest dział “o firmie” bądź “oferty”. Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki umieszczanej tam treści? Wyłącznie ciągłe oferowanie nowego “contentu” może zagwarantować płynność oraz zwiększyć ruch. Bez tego ciężko przyciągnąć nowych użytkowników, a tym samym walczyć o powrót starych.

Treści dla użytkowników, nie dla reklamy

Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zwiększyć ruch na stronie i przyciągnąć użytkownika, musisz wiedzieć jak o niego zadbać. Tworząc treści, warto mieć na uwadze dobro czytelników, którzy chętniej odwiedzają miejsca, gdzie przekazywane są konkretne wartości. Gdy treść ich zaciekawi, znacznie chętniej udostępnią dany materiał i przekażą go dalej.

Transparentność

Osoby, które dzielą się swoimi osobistymi przeżyciami czy wiedzą pokazują swoją “ludzką twarz” mimo internetowego kanału komunikacji. Czytelnicy postrzegają takich autorów jako bardziej naturalnych i szczerych w tym co robią. Dzięki temu łatwiej zachęcić użytkowników do czytania oraz powracania na stronę.

Chwytliwe tytuły

Każdy tytuł bądź nagłówek to szansa na “kliknięcie” danego materiału. Obecnie o uwagę potencjalnego czytelnika toczą walkę blogerzy, przedsiębiorcy, właściciele portali informacyjnych. Aby zwiększyć ruch na stronie www trzeba się wyróżniać, chwytliwy tytuł jest pierwszym krokiem w stronę sukcesu.

Regularność

Sporym problemem, a jednocześnie wyzwaniem jest regularność. Większa część osób traktuje swoje strony nie jako biznes, ale jako pewnego rodzaju hobby. Przez to nie aktualizują informacji, nie tworzą nowych treści i wielu innych czynności, które aby zwiększyć ruch należy wykonywać regularnie. Systematyczne planowanie i publikowanie ma znaczny wpływ na stały odbiór treści.

Działania SEO zwiększające ruch na stronie

Treść zgodna z SEO

Tworzenie treści na etapie przygotowywania materiału ma duże znaczenie w dobie ciągłej konkurencji o najwyższe pozycje w wynikach wyszukiwania. Pisanie zgodnie z zasadami pozycjonerskimi daje przewagę już na wstępie, a ruch pochodzący z Google to wciąż najwyższy ruch, jaki może uzyskać witryna.

Dużo słów kluczowych

Kolejna dobra metoda na to, jak zwiększyć ruch na stronie to nasycanie treści słowami kluczowymi. Warto wybierać popularne słowa kluczowe, takie, które przynoszą ruch. Ich wykorzystanie w treści zwiększy widoczność materiału w wyszukiwarce.

Jak zwiększyć ruch na stronie poprzez linkowanie?

Linkowanie do strony

Kolejną ważną kwestią pozycjonowania witryn www jest linkowanie. Linkowanie do swojej strony pomaga w podniesieniu pozycji domeny, jest lepiej widoczna w wyszukiwarkach, a to się wiąże z większą szansą dotarcia do potencjalnych czytelników.

Linki sponsorowane

Google AdWords daje możliwość korzystania z tzw. płatnego ruchu na stronie. Dzięki tej metodzie można zwiększyć ruch na witrynie nawet o kilkaset procent. Głównym zadaniem w przypadku linków sponsorowanych jest wybór fraz powiązanych tematycznie ze stroną i ułożenie ich według grup, resztę zrobi Google.

Komunikacja mailowa

Mailing

Wysyłka treści przy pomocy poczty elektronicznej, zazwyczaj ma charakter reklamowy. Jednak jego umiejętne skomponowanie daje szanse choćby na jednorazowy wzrost ruchu w obrębie witryny.

Newsletter

Warto zachęcać użytkowników czy klientów do zapisywania się na newsletter. Profesjonalne i umiejętne prowadzenie komunikacji elektronicznej niesie za sobą sporą szansę spersonalizowanych “wejść” na serwis.

Dostępne kanały komunikacji

Treść to nie wszystko

Aby zainteresować współczesnego użytkownika internetu nie można się ograniczać. Możliwości jakie daje Internet w obecnych czasach skłania autorów do podjęcia różnego typu działań aby zwiększyć ruch na stronie. Coraz częściej zwykła treść nie wystarcza, warto pomyśleć dodatkowo o innych formach przekazu informacji.

Social Media

Budowanie swojej marki poprzez media społecznościowe to jedna z lepszych i najpopularniejszych metod na pozyskanie ruchu. Nie można jednak stawiać wyłącznie na Facebook’a czy Twitter’a - warto zastanowić się, które medium będzie najbardziej odpowiadało wymaganiom i tematyce branży.

Jak zwiększyć ruch na stronie dbając o dobrą współpracę?

Współpraca

Współpraca z innymi serwisami bądź blogerami, daje szanse na budowanie świadomości marki. Gościnne wpisy bądź publikacje to również szansa na zwiększony ruch w obrębie witryny. Warto pamiętać, że w dzisiejszych czasach blogerzy to często poważne i szanowane osobistości - warto nawiązywać z nimi współpracę.

Interakcja z użytkownikiem

Komentowanie

Warto udzielać się w dyskusjach. Komentarze powinny być wysoce merytoryczne, by móc je podpisać imieniem, nazwiskiem i adresem swojej strony internetowej. Użytkownicy często śledzą deskuje, które toczą się pod postami czy artykułami. Chętnie też przyglądają się autorom najciekawszych komentarzy, co jednocześnie może wygenerować wzrost ruchu.

Fora

Udzielanie się na forach branżowych to idealne narzędzie do pozyskania ruchu. Wystarczy, że w stopce widnieje adres www lub informacje o witrynie, a z pewnością znajdzie się ktoś, kogo to zainteresuje - zechce poszerzyć wiedzę o danym zagadnieniu.

Jak zwiększyć ruch na stronie dzięki dostosowaniu wyglądu witryny?

Usabillity

Warto zadbać o przyjazne “usability” wewnątrz strony - jeśli ta kwestia zostanie zaniedbana może to doprowadzić do małego ruchu na stronie pomimo dobrego contentu. Nikt nie lubi się męczyć z witryną, ważna jest jej użyteczność, konstrukcja, nawigacja i funkcjonalność.

Wiesz już jak zwiększyć ruch na stronie, pamiętaj jednak, że zanim zobaczysz wyniki musisz wykazać się cierpliwością. Cały ten proces trwa, wyszukiwarka potrzebuje sporo czasu by zaindeksować nową stronę, domenę oraz wszystkie treści z nią związane. Jednak czekanie z pewnością się opłaci. W międzyczasie nie warto przerywać wszystkich działań związanych z poprawianiem aktywności na stronie, trzeba je kontynuować, a rezultat z pewnością będzie zadowalający.