Maroko jest miejscem chętnie odwiedzanym przez turystów, przede wszystkim przez niesamowite krajobrazy i klimat. Jeżeli wybieramy się do tego kraju na wakacje, warto wiedzieć co zdecydowanie trzeba zobaczyć i czego po prostu nie można pominąć.

Maroko: plaża Legzira

Plaża Legzira jest naprawdę niezwykła. Z pewnością przyczyniają się do tego dwie, niemal identyczne, ogromne skalne bramy. Widok jest naprawdę niesamowity i chociażby dla niego trzeba odwiedzić to miejsce. Poza tym plaża jest duża i nie ma na niej dużych tłumów, a znajdujące się w tym miejscu budynki są urokliwe i bardzo dopasowane do klimatu Legziry. Do plaży można dotrzeć bez problemu samochodem. Wynajęcie go w jednym z najpopularniejszych dla Polaków kurortów MarokaAgadirze – kosztuje 60 dolarów amerykańskich na dobę. Warto pamiętać, że najlepiej sprawdzi się pojazd z klimatyzacją, latem bowiem jest naprawdę bardzo gorąco. Aby dostać się na plaże, należy pokonać ok. 80 km, jadąc trasą R-104 na południe. Po drodze miniemy takie miejscowości jak Ajt Mallul, Tiznit czy Mirleft.

Maroko: Agadir

Wcześniej wspomniano już o tym popularnym kurorcie. Z pewnością warto dodać, że słońce świeci tutaj niemal przez cały rok, a linia brzegowa i plaże to ok. 10 km długości. W mieście znajduje się Muzeum Berta Flinta, w którym obejrzymy przedmioty charakterystyczne dla mieszkańców północnej Afryki, zarówno biżuterię, jak i ubrania czy dywany. Agadir jest również świetna dla osób, które uprawiają sporty wodne i lubią wakacje spędzane nad wodą. W tym miejscu Maroka na pewno odpoczniemy i będziemy się dobrze bawić. Atrakcji nie zabraknie.

Maroko: Marrakesz

Marrakesz dzieli od Agadiru ok. 200 km. Zdecydowanie warto zwiedzić medynę, gdzie zobaczymy piękną arabską architekturę. W mieście jest naprawdę dużo małych i bardzo wąskich uliczek, którymi można spacerować, odkrywając to miejsce. Będąc w Marrakeszu, zdecydowanie trzeba zobaczyć największy meczet – Koutoubia. To symbol tego miasta, którego wieża góruje nad innymi budowlami. Poza tym warto odwiedzić muzeum fotografii, które zostało otwarte w 2009 roku i gromadzi w sobie zdjęcia z lat 1870-1950. To gratka dla wszystkich miłośników takich miejsc.

Zdecydowanie warto odwiedzić Maroko. To nie tylko cudowna architektura i wspaniałe krajobrazy – to także klimat i wspomnienia, które zostaną zapamiętane na bardzo długo. Wspomniane miejsca to jedynie mały wycinek tego, co można zobaczyć podczas takich wakacji. Z pewnością wycieczka nas nie zawiedzie.