Nowe formy pracy w postaci home office wykreowane w związku z aktualnymi potrzebami świata, dają nam złudne wrażenie większego bezpieczeństwa naszych domowych majątków. Wydaje nam się, że złodzieje i przestępcy nie będą aż tak łasi na nowe zdobycze wiedząc, że spędzamy znacznie więcej czasu w swoich domostwach. Niestety statystyki pokazują, że w roku 2020 odnotowano ponad 74 tysiące włamań z kradzieżą, jest to aż o 3 tysiące zdarzeń więcej niż w latach poprzednich! Tak ogromne liczby pokazują nam, że częstsze przebywanie w domu wcale nie skutkuje mniejszym prawdopodobieństwem włamania. 

Kiedy część lub większość osób pracuje zdalnie, zmienia się tryb pracy firmy. Często na miejscu przebywa mniej pracowników a czasem nikt nie pojawia się w budynku przez cały dzień. Tu pojawia się przestrzeń do włamań, czy nieprzewidzianych zdarzeń losowych np. pożaru, czy zalania. Jak uniknąć lub zminimalizować ryzyko stania się ofiarą nieprzewidzianej sytuacji losowej czy przestępstwa? 

Najlepszym rozwiązaniem jest montaż systemów alarmowych. Dzięki nim jesteśmy w stanie nie tylko spłoszyć ewentualnego złodziejaszka, ale również na bieżąco kontrolować co się dzieje na naszej posiadłości, kiedy nas nie ma.

Wszystko zależy jednak od rodzaju systemów alarmowych, a na rynku posiadamy ich kilka, są to m.in.:

  • Systemy włamaniowe 

  • Systemy antynapadowe 

  • Systemy telewizji dozorowej 

  • Systemy kontroli dostępu 

  • Systemy przeciwpożarowe

Witamy serdecznie, czyli montaż domofonu

Jeszcze kilka lat temu domofony z podglądem wideo, czy otwierane na kartę elektromagnetyczną nie były codziennością. Dziś takie narzędzie można bez problemu zainstalować w każdej formie czy domu prywatnym. Daje nam niesamowity komfort a co więcej wzbudza respekt, a właścicielom firm i pracownikom zapewnia bezpieczeństwo i kontrolę osób wchodzących i wychodzących do budynku. 

Kamery monitorujące

Jeśli chcemy spokojnie spać w nocy lub bez stresu wyjechać na wakacje, wiedząc, że nasza firma jest bezpieczna, Najlepszym rozwiązaniem będą systemy włamaniowe lub systemy kontroli dostępu. To dzięki nim monitoring wyczuje niepożądanych ruch lub kontroler będzie żądał zeskanowania linii papilarnych. Bardzo popularnym narzędziem jest monitoring wizyjny. Odpowiednio dobrane i zsynchronizowane kamery przemysłowe dostarczą nam obraz o najwyższej jakości przesyłając go do rejestratorów obrazu. Niezależnie od tego gdzie się znajdujemy, mamy możliwość natychmiastowej interwencji. Rejestratory umożliwiają nam również dostęp do archiwalnych nagrań.

Nie bez znaczenia jest fakt , że tego typu narzędzie pozwala nam na ograniczenie liczby pracowników ochrony pilnujących bezpieczeństwa w i wokół obiektu co za tym idzie redukcję kosztów.

Montaż czujki – ochrona przed dymem, gazem i zalaniem

Aby ochronić się przed ogniem stosujemy systemy przeciwpożarowe, które po wykryciu dymu informują właściciela, czy pracownika o niebezpieczeństwie lub od razu powiadamiają straż pożarną. Montaż systemów alarmowych, takich jak czujniki podczerwieni, czujniki  magnetyczne, dymu, gazu są absolutną koniecznością w przypadku firm produkcyjnych, gdzie mogą zdarzyć się  niekontrolowane awarie. Mając możliwość monitorowania sytuacji a co za tym idzie szybkiej reakcji dajemy sobie szansę na ochronę pracowników, sprzętu czy nieruchomości.

Montaż systemów alarmowych. Nie rób tego sam

Monitoring i jego montaż to nie jest łatwa czynność. Wystarczy jeden niewłaściwy ruch i któraś z kamer będzie niesprawna, co przełoży się na niepoprawne funkcjonowanie i możliwe ułatwienie włamywaczom działań. Chcąc w pełni profesjonalnie i z gwarancją skuteczności zamontować swój system bezpieczeństwa postaw na firmę taką jak np. Impuls , która wykonuje m.in.: Montaż kamer czy montaż domofonu w miejscowościach takich jak Kraków zapewniająca 100% bezpieczeństwa twojego i twoich bliskich.

Artykuł zewnętrzny, teks partnera