Wszyscy miłośnicy książek co roku z niecierpliwością czekają na premiery publikacji. W końcu liczyć mogą na nowe publikacje ich ulubionych autorów lub na ulubione tematy. 2016 rok również jest dla nich łaskawy. Chcesz poznać przegląd najciekawszych premier książkowych 2016 roku? Przeczytaj nasz ranking i poznaj najciekawsze premiery książkowe 2016 roku.

Najciekawsze premiery książkowe 2016 roku - poznaj nasz ranking!

Przedstawiamy subiektywny ranking 8 książek, które pojawią się na polskim rynku w 2016 roku, a napisane zostały przez zagranicznych autorów. Fani pisarzy i gatunków będą zachwyceni wydarzeniami tego roku!

Stephen King - Koniec warty

Koniec warty jest ostatnią częścią trylogii o prywatnym detektywie i jednocześnie emerytowanym policjancie - Billu Hodgesie oraz jego pomocnicy - Holly Gibney. Tym razem w fabule odnaleźć będzie można odniesienia fantastyczne - Brad Hartsfield po uderzeniu go w głowę uzyska bowiem nadludzkie moce. Autor nawiąże w fabule do Pana Mercedesa. Najsłynniejszy autor literatury grozy wplata więc jej wątki do tej serii. Jest to z pewnością gratka dla jego wszystkich miłośników.

Charles Bukowski - O pisaniu

Zadowoleni mogą być także fani Charlesa Bukowskiego, opublikowana zostanie bowiem jego korespondencja traktująca o pisaniu jako sztuce i rzemiośle. Listy zostaną wydane po raz pierwszy. Oczywiście - jak przystało na autora, będzie bezwzględny, szczery, a jego opinie z pewnością odejdą daleko od poprawności politycznej. Oberwie się jego kolegom po fachu. Jednak udostępnione zostaną również wzruszające listy, które powstały po śmierci mentorów pisarza. Wszystko to będzie okraszone ilustracjami i wierszami Bukowskiego.

Donna Tartt - Mały Przyjaciel

Donna Tartt słynie z książek o dużej objętości. Nowa pozycja, jej druga powieść, również nie odbiega od tego standardu. Harriet chce zemścić się na groźnym świecie amerykańskiego Południa. W Dzień Matki, 12 lat wcześniej, jej starszy brat został powieszony na drzewie w ogrodzie swoich rodziców. Bohaterka zrobi wszystko, by odnaleźć mordercę. Czy to może się udać? Warto sprawdzić i przeczytać tę pozycję.

Jurgen Thorwald - Ginekolodzy

Jurgen Thorwald znany jest ze swojej szczegółowości i ogromnej wiedzy. Potwierdził ją już w takich publikacjach jak Stulecie detektywów czy Stulecie chirurgów. Tym razem powraca z książką Ginekolodzy, która będzie z pewnością jedną z najciekawszych premier książkowych 2016 roku. Odkrycia ginekologiczne wymagały naprawdę okropnych działań. Autor opowiada o tym i o całych początkach tej dziedziny. Jak wyglądał jej rozwój? Choć w książce pełno jest kontrowersji, z pewnością warto się z nią zapoznać. Tylko dla czytelników o mocnych nerwach!

J.K. Rowling - Harry Potter i przeklęte dziecko

Trudno znaleźć na świecie kogoś, kto nie zna serii o najpopularniejszym czarodzieju. Harry Potter zyskał ogromną popularność i miliony fanów w każdym zakątku świata. Potteromaniacy znajdują się w niemal każdym pokoleniu! J.K. Rowling napisała prawdziwy, światowy bestseller, każda część została zekranizowana, a filmy stały się prawdziwym hitem! Chociaż seria miała już swoje zakończenie, premiery książkowe 2016 roku skrywają coś, na co każdy fan z pewnością czekał - kolejną część przygód. Tym razem w zupełnie innej odsłonie - będzie to dramat! Harry Potter i przeklęte dziecko jest zapisem sztuki teatralnej. Premiera już 31 lipca!

Milan Kundera - Zasłona

Wśród najciekawszych premier książkowych 2016 roku znaleźć można również najnowszą książkę Milana Kundery. Publikacja składa się z siedmiu esejów o największych - zdaniem autora - twórców europejskiej sztuki powieściowej. Przeczytamy więc między innymi o Tołstoju, Dostojewskim, Cervantesie, Diderocie czy Faulknerze. Kundera snuje rozważania o rozwoju powieści, próbuje zdefiniować literaturę i jej miejsce w świecie. To nie tylko gratka dla talentu autora, lecz także doskonała pozycja dla wszystkich, którzy kochają powieści i literatura zajmuje w ich życiu szczególne miejsce.

Franz Kafka - Opowieści i przypowieści

Z całą pewnością wszystkim miłośnikom Kafki dużą radość przyniesie ta premiera książkowa 2016 roku. Książka jest opasłym, ponad 600-stronicowym dziełem zawierającym opowiadania i miniatury Franza Kafki. Nie trzeba nikogo przekonywać, jak wielkim wydarzeniem jest to dla fanów jego talentu. Już w maju 2016 roku publikacja trafi na rynek.

Graham Masterton - Białe kości

Białe kości są pierwszą częścią opowieści o irlandzkiej policjantce, Katie Maguire. W przeszłości spotkało ją trudne doświadczenie - straciła dziecko. Tragedia odcisnęła na niej piętno, jej małżeństwo wisi na włosku, a mąż popada w konflikt z prawem. Na jednej z farm na wiecznie zielonej wyspie, w hrabstwie Cork, odnaleziony zostaje zbiorowy grób. Kości są dokładnie obrane ze skóry i przyczepione są na nich laleczki w stylu voo-doo. Szkielety okazują się naprawdę wiekowe, dlatego też policja proponuje zamknąć śledztwo, jednak morderca ponownie zaczyna swoje mrożące krew w żyłach działania. Katie próbuje go powstrzymać. Fani gatunku będą zachwyceni!

Warto dodać, że George R.R. Martin pracuje nad kolejną częścią Gry o tron - Wichry zimy i najprawdopodobniej również ona będzie miała swoją premierę w 2016 roku. Na fali popularności serialu książki zyskały tysiące fanów na całym świecie, więc z pewnością jest to część niezwykle oczekiwana.

Jak widać, ciekawych i przyciągających premier książkowych 2016 roku nie brakuje! Każdy znajdzie coś dla siebie. Pozycji do wyboru nie brakuje!