Praca staje się o wiele przyjemniejsza i efektywniejsza, kiedy znajdziemy odpowiednie do niej programy. Poszukiwania najlepszych opcji mogą zająć nieco czasu, jednak z pewnością funkcjonalność odnalezionych narzędzi, wszystko wynagrodzi. Podpowiadamy jakie narzędzia dla copywriterów, programy, aplikacje i strony mogą być pomocne i czemu warto przyjrzeć się bliżej.

Narzędzia dla copywriterów: tworzenie tekstów

Writer’s Block

Edytor tekstu Writer’s Block zdecydowanie pomoże w produktywności. Cała zabawa polega na tym, że przed przystąpieniem do pisania musimy ustalić pewne limity – albo czasu, których chcemy poświęcić na pisanie, albo minimalnej liczby słów, którą musimy napisać. Edytor nie pozwoli na zamknięcie aż do momentu, kiedy minimum nie zostanie spełnione.

Google Docs

Dokumenty Google pozwalają tworzyć pliki, udostępniać je właściwie jednym kliknięciem i edytować z zaproszonymi do tego osobami. Dzięki temu możemy pracować w każdym miejscu, na każdym sprzęcie, bez obawy, że ktoś może nam coś usunąć lub coś się nie zapisze. Dodatkowo aplikacja pozwala otwierać, edytować i zapisywać zmiany w dokumentach tworzonych w MS Wordzie. To świetne narzędzie dla copywriterów i miejsce do przechowywania i tworzenia swoich prac.

Narzędzia dla copywriterów: notatki do tekstów

Microsoft OneNote

W aplikacji OneNote możemy grupować, szeregować i zapisywać wszystkie notatki potrzebne nam do pracy. Program jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, poza tym można z niego korzystać na każdym urządzeniu. Możemy dodawać do niego zdjęcia, notatki głosowe czy lisy kontrolne. Możliwe jest również odręczne zapisywanie. W tym narzędziu dla copywriterów wszystkie materiały do artykułów czy innych zleceń będą uporządkowane i pogrupowane, co z pewnością ułatwi pracę.

Evernote

Evernote, podobnie jak wspomniany Microsoft OneNote, służy do robienia notatek. Choć funkcje są podobne, z pewnością warto tutaj zwrócić uwagę na możliwość wycinania fragmentów interesujących nas stron internetowych. Wielu copywriterów doceni tę cechę. Tutaj również możemy przechowywać notatki, zdjęcia, listy kontrolne itp.

Google Keep

Google Keep to kolejna alternatywa dla notowania. Tym razem notatki przedstawione są w formie kolorowych karteczek. Możemy je pogrupować właśnie ze względu na barwę lub etykietę. Istnieje również możliwość ustawiania powiadomień, dzięki czemu niczego nie ominiemy. Dostępna jest również funkcja udostępniania zapisków. Google Keep działa na każdym urządzeniu.

Narzędzia dla copywriterów: dodatkowe ułatwienia

Słowniki

Słownik synonimów pomoże, kiedy zabraknie nam słów. Nie warto zbyt długo się zastanawiać, w tym czasie zdążymy wpisać słowo do słownika i sprawdzić co nam podpowiada. Słownik języka polskiego z kolei wyjaśni nam znaczenie słów, ortograficzny pomoże je odmienić i zapisać. Jeżeli tylko mamy jakąś wątpliwość – koniecznie ja sprawdźmy.

Noisly

Noisly to bank przeróżnych odgłosów, które pomogą nam się skupić. Najlepiej pracuje ci się w kawiarni? Nie musisz wychodzić z domu, żeby słyszeć, przyjemny dla twojego ucha, gwar. Poza tym usłyszymy też deszcz, burzę, las, rzekę. Z pewnością każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie, zwłaszcza że każdy z dźwięków można ze sobą mieszać, ustalać głośność itp.

Pocket

Linki do potrzebnych artykułów, filmów czy stron internetowych sprawiają, że w twoich zakładkach panuje wieczny nieporządek? Aplikacja Pocket jest idealna dla ciebie! Dzięki niej może zapisywać wszystko, co chcesz przeczytać/zobaczyć później. Dzięki wtyczkom do wyszukiwarek proces trwa dosłownie sekundę. Dodatkowo możesz uporządkować zgromadzone linki.

Pomodoro Timer

Jeżeli szukamy aplikacji, które zwiększą naszą produktywność, z pewnością powinniśmy spróbować metody Pomodoro. Chodzi o to, aby intensywnie pracować przez 20 minut, po czym zrobić 5 minut przerwy. Po 3 takich cyklach mamy jedną dłuższą przerwę. Aplikacje pomagające w takim systemie pracy odliczają czas i powiadamiają o końcu i początku każdego z etapów.

Wtyczki blokujące „rozpraszacze”

Jeżeli nie możemy wyłączyć połączenia z internetem, a niektóre strony nas rozpraszają i nie pozwalają pracować, warto zainstalować wtyczki, które zablokują takie „rozpraszacze”. Jest to np. Stay Focusd lub Productivity Owl. Wybieramy strony do zablokowania, ustalamy, w jakich godzinach nie będzie można ich wyświetlić, a resztę aplikacja robi za nas. Są to kolejne narzędzia dla copywriterów, które wbrew pozorom mogą ułatwić pracę.