Zapowiadany już od jakiegoś czasu kres public relations i zastąpienie go content marketingiem jest niezwykle wątpliwy. Okazuje się, że te dwie dziedziny uzupełniają się w takim stopniu, że razem tworzą związek idealny.

Marketing treści funkcjonuje już w od wielu lat w świecie agencji, freelancerów, a nawet klientów. Okazuje się, że content marketing jest niezwykle uznanym narzędzie, które przynosi wielu osobom oraz firmom spore korzyści. Dlatego inne dziedziny, które działają w branży kreatywnej powinny mu się przyjrzeć bliżej i zamiast z nim walczyć, spróbować wkroczyć na tę samą drogę. Bez wątpienia jedną z takich specjalizacji jest public relations, który, jak się okazuje, ma z marketingiem treści więcej wspólnego niż mogłoby się wydawać.

Dlaczego content marketing potrzebuje public relations?

Współczesny świat oraz dynamiczny rozwój technologii sprawia, że każdy może stać się twórcą treści. Kluczem do sukcesu są jednak wartościowe materiały, z którymi będą mogli utożsamiać się odbiorcy. Ogromna ilość różnego rodzaju informacji w sieci sprawia, że tylko niektórym udaje fsię wybić ponad przeciętne. Powodem takiej sytuacji jest brak współpracy pomiędzy content marketingiem a public relations. Jak więc skutecznie łączyć te dwie dziedziny w jedną?

PR przeciera szlaki

Kto ma największe szanse na zaistnienie w świecie, jeśli nie osoba, która jest już znana? Odnalezienie odbiorców naszego content marketingu będzie łatwiejsze, jeśli wcześniej zadbamy o pozytywny wizerunek marki.

Public relations pomaga zbudować większe zasięgi

Rozpropagowanie wartościowych treści dzięki public relations to bardzo dobry pomysł na dotarcie do większego grona odbiorców. Nawiązanie kontaktu z kilkoma portalami branżowymi, które udostępnią materiał, a jednocześnie dodadzą link do tekstu źródłowego to szansa na większe zaistnienie w sieci.

PR = viral!

W internecie obecnie krąży cała masa filmików, tekstów czy infografik o których nikt nie pamięta bądź nie zwraca na nie uwagi. Być może niosą za sobą wartościowe przesłanie? Gdyby wcześniej zadbano o zbudowanie wizerunku marki, która za tym stoi, dziś ich treści krążyłyby po internecie niczym wirusy. Public Relations na szczęście może zacząć działać w każdej chwili - nigdy nie jest za późno na nadrobienie zaległości.

Content marketing + public relations = związek idealny

Warto pamiętać o tym, że content marketing jest pewnego rodzaju formą własnych mediów, które kreuje marka. Swoją popularność zawdzięcza między innymi o wiele tańszym kosztom, a równie zadowalającym efektom. Dlatego warto wykorzystywać marketing treści w celu reklamy i budowania wizerunki marki. Łączą go jednak z PR uzyskamy najlepsze rezultaty - pozytywny wizerunek marki w oczach klientów i źródło przychodów z jej istnienia.