W internecie można odnaleźć masę artykułów na temat tego, jak wypozycjonować stronę internetową, aby znajdowała się w czołówce wyników wyszukiwań Google. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę to tego, że czasem ,,przedobrzenie” może przysporzyć nam wiele problemów.

Proste i bezpieczne sposoby na lepszą pozycję strony w wyszukiwarce

Występują pewne działania, które spokojnie można zastosować na stronie, bez obaw o to, że możemy w czymś zaszkodzić. Trzeba jednak pamiętać, że przy pozycjonowaniu potrzeba dużo cierpliwości, gdyż wszystkie tego typu działania przynoszą efekt tylko wtedy gdy są wykonywane systematycznie przez dłuższy okres. Regularna praca jednak może dać nam zadowalające efekty i wiele korzyści.

Pozycjonowanie strony - sprawdzone metody

Jeżeli chcesz sam wypozycjonować stronę internetową, przeczytaj kilka skutecznych metod, które Ci w tym pomogą:

  1. Strona przyjazna dla użytkownika - jeżeli skupisz się na tworzeniu strony przyjaznej dla wyszukiwarek, początkowo szybko zauważysz rezultaty. Jednak na dłuższą metę to się nie sprawdzi. Strona istnieje po to, aby użytkownik znalazł tam interesujące go informacje i jeżeli ta funkcja będzie słabo przygotowana, szybko stracimy swoją pozycję.
  2. Nasyć stronę ciekawą treścią - wyszukiwarka Google bardzo nie lubi duplikowania treści, która w znacznym stopniu może obniżyć pozycję Twojej strony. Lepiej poświęcić więcej czasu i napisać jeden interesujący tekst niż dodać 5 skopiowanych artykułów. Zapoznaj się jednak z zasadami tworzenia artykułów, które w łatwy sposób mogą znaleźć się w wynikach wyszukiwarki.
  3. Pamiętaj o systematyczności - aktualizuj swoją stronę na bieżąco, aby Google widziało, że strona jest na bieżąco prowadzona.  
  4. Skup się na stronie głównej - postaraj się umieszczać wiele treści nasyconych słowami kluczowymi oraz linkami do podstron z Twojej witryny.
  5. Strukturę strony stwórz na podkatalogach - nie używaj subdomen, swoje podstrony buduj na zasadzie www.firma.pl/podstrona.
  6. Dodawaj grafiki - obrazki również są ważne przy pozycjonowaniu. Pamiętaj o opisaniu ich w odpowiedni sposób używając słowa kluczowe.
  7. Używaj w odpowiedni sposób tytułów i śródtytułów - jeśli jeszcze nie wiesz czym są nagłówki H1, H2,H3 itd. to koniecznie się z tym zapoznaj. Internauci łatwiej dzięki temu znajdują interesujące ich fragmenty a roboty Google lepiej rozumieją stronę. Tytuły i śródtytuły powinny być odpowiednio przemyślane i powiązane z tematyką akapitu.
  8. Mapa strony - odpowiednio przygotowana mapa strony może być bardzo przydatna, aby Google lepiej sczytało dane ze strony.