Madera to wyspa należąca do Portugalii, nazywana krainą wiecznej wiosny. Przez cały rok, dzięki łagodnemu klimatowi, rosną na niej ciekawe, egzotyczne rośliny, dodatkowo uprawia się tu banany, winogrona czy trzcinę cukrową. Turyści przyjeżdżają na wyspę przez cały rok, by podziwiać piękne krajobrazy i cieszyć się wspaniałą pogodą. Z całą pewności warto spędzić wakacje na Maderze. Co warto odwiedzić w tym miejscu?

Saniami po asfalcie? Tylko na Maderze!

Bardzo ciekawy jest fakt, że Carlos I był jedynym królem Portugalii, który pojawił się na Maderze. Korzystał z bardzo znanej w tym miejscu atrakcji – zjazdu ze wzgórza Monte w wiklinowych saniach. Taki wyczyn oferowany jest turystom do dzisiaj. Wrażenia są niezwykłe, ponieważ wielki wiklinowy kosz z ludźmi na pokładzie jedzie niesamowicie szybko, omija przeszkody i wchodzi w zakręty. Chociaż wydaje się to ekstremalne i nieco przerażające – wrażenia są niezapomniane.

Capo Girao – Madera pełna emocji

Na Maderze znajduje się ogromny klif, który wznosi się na wysokość 580 m n.p.m. Co ciekawe, zbudowany został na nim punkt widokowy Capo Girao. Zdecydowanie gwarantuje naprawdę dużo emocji, ponieważ jego spory fragment ma podłogę wykonaną ze szkła. Wydaje się więc, że stoi się w powietrzu, obserwując wielką wodę, która obija skały niemal tuż pod naszymi stopami. Widok jest po prostu niesamowity i każdy, kto odwiedza wyspę, z całą pewnością musi to zobaczyć.

Wakacje na Maderze – niesamowita przyroda

Jeżeli wybieramy się na Maderę, zdecydowanie powinniśmy odwiedzić również jej zielone płuca, czyli  rezerwat Zimny potok. Dziewicze lasy, niesamowita roślinność i wilgotny klimat sprawiają, że to miejsce może po prostu zaczarować. Warto poświęcić na spacer więcej czasu i dokładnie przyjrzeć się lasom. Należy jednak pamiętać, że w tym miejscu pogoda zmienia się szybko i często, dlatego powinno się przygotować nawet na ulewne deszcze. Innym ciekawym miejscem, które trzeba zobaczyć jest różany ogród w Quinta do Arco. Sadzone są tam róże wszelkich rodzajów i kolorów. Zarówno zapach, jak i widok są niesamowite i urokliwe.

Madera dla miłośników gór

Miłośnicy górskich wędrówek również się nie zawiodą. Na największy szczyt MaderyPico Ruivo - można wejść łagodną trasą na wysokość 1600 m n.p.m. Pico Das Torras, kolejny szczyt, można zdobyć już tylko przy pomocy odpowiedniego sprzętu, natomiast Pico do Arieiro daje możliwość wjechania samochodem i podziwiania pięknych widoków z wewnątrz pojazdu.

Wakacje na Maderze to z cała pewnością świetny wybór, jeżeli więc tylko mamy taką możliwość, naprawdę warto się tam udać. Wymienione miejsca to jedynie niewielka część tej niesamowitej wyspy, dlatego też z całą pewnością nikt nie może narzekać w tym miejscu na nudę, co więcej urlop w takim miejscu zdecydowanie będzie niezapomniany. Kraina wiecznej wiosny zachwyci nas swoją roślinnością, klimatem i urokiem, jaki zdecydowanie posiada.