Każdego dnia liczba kupujących online na całym świecie wzrasta. Wiedząc o rosnącej liczbie użytkowników i prężnie rozwijającym się rynku, firmy muszą być w stanie odpowiednio reagować, by spełnić potrzeby swoich klientów. Wśród różnych platform e-commerce już od momentu powstania w 2007 roku, Magento określa swoją pozycję, jako jedno z najbardziej popularnych narzędzi do stworzenia własnego sklepu internetowego. Istnieje wiele powodów, dla których to oprogramowanie zasługuje na tytuł lidera rynku i w tym artykule przyjrzymy się mu bliżej. 

Magento - co to jest?

Zanim przyjrzymy się korzyściom, należałoby zacząć od przypomnienia czym w ogóle jest to narzędzie. Magento to popularna platforma e-commerce typu open source, zawierająca gotowe funkcje, wtyczki i motywy, które ostatecznie pomagają zintensyfikować wrażenia klientów. A wśród przedsiębiorców, korzystających z Magento znajduje się wiele dużych organizacji biznesowych takich jak Nike, Samsung, Canon czy Ford - wszystkich z nich łączy oprogramowanie do prowadzenia handlu elektronicznego. Pierwsza wersja narzędzia powstała w 2007 roku i od tego czasu doczekała się dwóch edycji, umacniając swoją pozycję na rynku.

Dlaczego warto korzystać z Magento?

Co sprawia, że to właśnie Magento warto wybrać do zbudowania witryny sklepu?
Magento to platforma open source

Jak wcześniej wspominaliśmy, Magento jest platformą open source, czyli jej kod w wersji Community jest bezpłatnie dostępny dla użytkowników. Pozwala to na elastyczne dostosowanie, modyfikację lub rozszerzanie kodu źródłowego o bardziej zaawansowane funkcje. Co więcej, wdrożenia Magento mają także pełną zdolność adaptacji, dzięki instalowaniu rozszerzeń, które są opracowywane w celu spełnienia wymagań biznesowych, a także poprawy obsługi klienta zamiast ingerowania w kod źródłowy. Właśnie dlatego narzędzie ma pełną kontrolę nad tym jak optymalizować lub modyfikować własne platformy, aby spełniały wymagania klientów, jak i te biznesowe. 

Magento jest skalowalne i elastyczne

Niezależnie od tego, czy prowadzisz mały czy duży sklep internetowy, Magento dostosuje się do Twoich wymagań i obsłuży każdy rodzaj organizacji. Możesz rozpocząć działalność na małą skalę z ograniczoną liczbą produktów, a następnie poszerzyć skalę biznesu w znaczny sposób. Wysoka skalowalność jest jednym z powodów, dla których Magento stanowi najlepsze rozwiązanie dla każdego rodzaju e-handlu. 

Zarządzanie wieloma sklepami i wielojęzyczność

Integracja wielu opcji sklepów internetowych w ramach jednej witryny e-commerce może być najlepszym pomysłem na zwiększenie zasięgu, a to można łatwo zrealizować właśnie poprzez Magento. W ramach jednej instalacji, Magento umożliwia zarządzanie wieloma sklepami, językami, a nawet walutami. 

Magento oferuje wysoką wydajność

Szybkie ładowanie strony wraz z błyskawicznym czasem przetwarzania zapytań sprawia, że sklep jest w stanie obsłużyć dużą liczbę klientów i tym samym motywuje ich do eksploracji treści lub produktów na stronie. Zmniejsza też współczynnik porzucania sklepu i zwiększa konwersję. Dodatkowo, ponieważ Magento jest platformą open source, właściciele sklepów mogą swobodnie optymalizować wydajność witryny na różne sposoby - od zmiany kodu źródłowego po korzystanie z narzędzi innych firm. 

Możliwość poszerzania funkcjonalności 

Chociaż Magento pozwala użytkownikom modyfikować kod źródłowy w celu spełnienia wymagań biznesowych, rozszerzenia udowadniają, że są niezbędnymi składnikami kompletnej strony internetowej. Właściciele sklepów mogą swobodnie instalować dowolne moduły Magento na swoich platformach w zależności od zapotrzebowania. W oficjalnym sklepie Magento Marketplace liczba rozszerzeń opracowanych przez dostawców i partnerów Magento jest ogromna, a ich obszar obejmuje każdą dziedzinę - od marketingu po realizację transakcji czy zarządzanie zapasami i zamówieniami. To sprawia, że użytkownik oprogramowania ma więcej możliwości dostosowywania dla lepszego prowadzenia biznesu. 

Magento to przede wszystkim bezpieczeństwo

Rozważając jakąkolwiek platformę, zabezpieczenia są najważniejszymi kwestiami, które powinno się rozważyć. Jeśli chodzi o Magento, kwestia zabezpieczeń jest na najwyższym poziomie i na bieżąco dostarcza użytkownikom informacji o bezpieczeństwie, lukach w zabezpieczeniach, aktualizacjach i praktykach, jak wspierać społeczność w razie potrzeby. Magento zawiera także wiele wbudowanych funkcji bez konieczności podejmowania ryzyka instalacji dodatkowych rozszerzeń i zawiera niezbędne komponenty takie jak certyfikat SSL. Magento to doskonały system bezpieczeństwa, spełniający wymogi biznesowe, ale i klienta, chroniąc go przed utratą wrażliwych danych. 

Wymienione powyżej powody pomogą Ci w dokładnym rozważeniu decyzji o wyborze platformy do stworzenia własnego sklepu. Magento może być najlepszym wyborem, nie tylko jeśli chodzi o funkcjonalności, ale także o nastawienie pod kątem przyszłych działań.


Artykuł zewnętrzny, tekst partnera.