2016 rok jest obfity dla wszystkich miłośników filmów, seriali czy książek. Jak jest jednak z grami? Czy również na tym rynku wydarzy się coś interesującego? Przedstawiamy jakie są najciekawsze premiery gier w 2016 roku.

Premiery gier w 2016 roku - poznaj nasz ranking!

No Man's Sky

Premiera: czerwiec 2016, platformy: PS4, PC

No Mans’s Sky jest grą, która spodoba się fanom science-fiction. Produkcji podjęło się studio Hello Games, twórcy m.in. gier zręcznościowych z serii Joe Danger. No Man’s Sky jest sandboksowa i pierwszoosobowa. Jak wygląda jej fabuła? Początkowo znajdujemy się w dalekiej przyszłości i badamy nieznaną część kosmosu. W grze chodzi przede wszystkim o to, aby odkrywać nowe przestrzenie, co możemy robić bardzo swobodnie, właściwie bez ograniczeń. Możemy latać statkiem między planetami, toczyć bitwy w najróżniejszych miejscach - od kosmosu po Ziemię. Badamy to, co zostawiły po sobie inne cywilizacje i zbieramy surowce. Kiedy jeden gracz odkryje któryś ze światów, widzą go inni, dzięki temu mogą oni tworzyć wspólnie całą mapę miejsca. Prawdziwa gratka dla fanów sieciówek.

Tom Clancy's The Division

Premiera: marzec 2016, platformy: PS4, PC, Xbox One

W Nowym Jorku ma miejsce atak terrorystyczny, podczas którego użyty zostaje groźny wybuch. Po tym wydarzeniu w mieście wybucha pandemia. Tytułowa The Division to agencja, która ma za zadanie zapanowanie nad tym, co się dzieje.

Ta premiera gry 2016 roku właściwie zapowiadana była już w roku ubiegłym, jednak producent - Ubisoft - przełożył datę jej wejścia na rynek, mimo tego, że pojawiała się już ona na wielu branżowych wydarzeniach. Promocja tego tytułu nie była intensywna.

The Witness

Premiera: styczeń 2016, platformy: Mobile, PS4, PC, Xbox One

The Witness to gra logiczna, która polega na rozwiązaniu wielu zagadek. Im więcej z nich uda ci się rozwiązać, tym szybciej odkryjesz, jaką tajemnicę kryje wyspa, na której się znajdujesz. Nie ma problemu z poruszaniem się po niej, dodatkowo okazuje się ona bezludna. Twoim celem jest odnalezienie wszystkich wskazówek, które są na niej ukryte.  

The Witness to gra pierwszoosobowa, a jej producentem jest studio Thekla, twórcy m.in. niezwykle interesującej gry Braid.

Mafia III

Premiera: październik 2016, platformy: PS4, PC, Xbox One

Przy opisywaniu najciekawszych premier gier 2016 roku nie można zapomnieć o Mafii III. Fabuła osadzona jest w wirtualnym Nowym Orleanie, czyli w New Bordeaux, w 1968 roku. Po powrocie z Wietnamu Lincoln Claya, członek gangsterskiej rodziny, chce zapomnieć o kryminalnej przeszłości. Niestety, jego gang zostaje zabity przez włoską mafię. Lincoln chce się zemścić, buduje więc rodzinę i wyrusza na wojnę z wrogiem. Jest więc to gratka dla fanów strzelanek, klimatu lat 60. i szybkiej jazdy. Mafia II była dość słabo oceniana. Jak będzie tym razem? Warto się przekonać!

Mirror’s Edge Catalyst

Premiera: czerwiec 2016, platformy: PS4, PC, Xbox One

Mirror’s Edge Catalyst to kontynuacja gry z 2008 roku. Co się zmieni? Przede wszystkim, będzie to gra otwarta, gracze będą więc mogli odkrywać zakamarki świata, w którym się znajdą. Dodatkowo znacznie rozbudowany zostanie parkour. Bohaterka gry ma rozwijać się wraz ze sposobem zaawansowania w odkrywaniu gry. 

Uncharted 4: Kres Złodzieja

Premiera: maj 2016, platformy: PS4

Uncharted 4: Kres Złodzieja to gra akcji, w którą zagrają tylko właściciele konsoli PlayStation 4. Fani gier uważają, że jest to jedna z najważniejszych premier gier 2016 roku! Dlatego uważana jest za konieczną pozycję dla wszystkich miłośników gier na PS-ie.

Bohaterem gry jest Nathan Drake, który chce rozwiązać zagadkę skarbu, będącego dawniej w posiadaniu piratów. W związku z tym wyrusza w podróż. Gra ma zachwycać nie tylko jeśli chodzi o fabułę, lecz także pod względem wizualnym.

Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino

Premiera: maj 2016, platformy: PS4, PC, Xbox One.

Naszą ostatnią propozycją premiery gier 2016 roku jest polska produkcja - Wiedźmin 3: Dziki Gon - Krew i wino. Jest to rozszerzenie fabuły do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon.

Geralt przybywa do Toussaint, zaproszony przez księżnę Annę Henriettę. Z pozoru miasto jest spokojne, nieowładnięte wojną, jednak tak naprawdę kryje mroczną tajemnicę. Jak zapewniają producenci, przez 20 godzin będzie można kierować wiedźminem, który ma za zadanie rozprawić się z bestią, grasującą w okolicy miasta. W grze znajdą się nowe przedmioty, postaci i potwory, które z pewnością urozmaicą i wzbogacą akcję.