Positionly to doskonały program, dzięki któremu można wykonywać najważniejsze zadania związane z SEO. Jest to narzędzie proste w obsłudze, pozwalające na wprowadzanie zmian oraz sprawdzanie posunięć konkurencji.

Dzięki Positionly bezpośrednio można poprawić swoją pozycję w wynikach  wyszukiwania. Uzyskanie większej ilości odwiedzin odbywać się będzie bez jakichkolwiek komplikacji.

Najważniejsze funkcje Positionly

Z pewnością najważniejszą funkcją tego programu jest sprawdzanie i monitorowanie pozycji strony w rankingu. W dowolnym momencie można podjąć działania, aby witryna stała się popularniejsza. Dzięki Positionly można sprawić, że będzie na niej panować większy ruch.

Stronę będzie można łatwo znaleźć, kiedy dobierze się słowa kluczowe pod profil działalności, którą się prowadzi. Zależnie od potrzeb można będzie śledzić zmiany w wynikach pozycjonowania zarówno lokalnie, jak i w skali globalnej.

Do dyspozycji będzie sprawdzanie posunięć konkurencji oraz dokonanie zmian w najbardziej popularnych wyszukiwarkach: Google, Yahoo, Badoo, czy Bing. Dzięki Positionly można również połączyć swoje konto z Google Analytics, monitorując wizyty organiczne, płatne, a także te z polecenia. Zaimportowanie tysięcy słów okaże się proste. Intuicyjny w obsłudze kokpit nie będzie sprawiać trudności, więc szybko będzie można sprawdzić pozycję określonej strony w wyszukiwarkach internetowych.

Codzienna aktualizacja wyników pozwala systematycznie oceniać postępy, jakie dana strona uzyskała. Positionly pozwoli analizować wyniki konkurencji, a takie śledzić posunięcia rywali z branży.

Positionly porównuje słów kluczowych

Platforma pozwala porównać pozycje konkretnych słów kluczowych uzyskiwane przez nas oraz konkurencję. Wszystko zostaje zaprezentowane na jednym, czytelnym wykresie. Sprawdzenie, ile pozycji dzieli stronę od liderów w branży, daje możliwość wprowadzenia zmian, które podwyższą notę witryny. Można także zaobserwować, kto i w jakich miejscach udostępnia linki do strony.

Kontrolować można jakość linków oraz ich źródła. To samo odnosi się do backlinków, czyli linków zwrotnych. Wszystkie informacje, które zyskuje się na podstawie Positionly, będą na tyle precyzyjne, że bez żadnych wątpliwości można podejmować kolejne działania.

Poszczególne opcje platformy pozwalają na podjęcie trafnych decyzji związanych z optymalizacją strony. Monitorować można także zmiany w rankingach. Stałe sprawdzanie pozycji witryny daje szansę na automatyczną ocenę optymalizacji. A sprawdzenie jakości kodu strony można przeprowadzić za pomocą zaledwie jednego kliknięcia. To pozwala na odkrycie potencjału naszej witryny, która stanie się przyjazna dla robotów wyszukiwarek www. Równie przydatna jest opcja automatycznych raportów, które bardzo dobrze wizualnie się prezentują. Można więc zrobić doskonałe wrażenie na swoich klientach, szczególnie że mogą oni otrzymywać określone dane w szybkim czasie.

Elastyczność Positionly

Przy ocenie Positionly nie można również pominąć, że poza dużą liczbą funkcji program jest na tyle elastyczny, że można go dowolnie dostosować do potrzeb własnej firmy. Możliwa jest zmiana koloru, nazwy domeny czy do stworzenie obrandowanych raportów firmowych. Każda osoba, która będzie używać Positionly, z pewnością doceni walory wizualne, dostarczane przez oprogramowanie. Elastyczne rozwiązania sprawdzają się idealnie tam, gdzie użytkownik chce wprowadzić indywidualne modyfikacje.

Innowacyjność platformy jest czymś, czego nie da się podważyć. Co więcej, przejawia się ona również nie tylko w ścisłym działaniu tego narzędzia. Ten nowoczesny program można świetnie dopasować do urządzeń mobilnych.

Dzięki temu w każdym miejscu i o każdej porze można sprawdzić określoną witrynę i co najważniejsze podjąć istotne działania związane z SEO. Darmowa aplikacja Positionly przyda się w podróży, a wszystkie informacje dotyczące konkretnego konta będą dostępne w chmurze. Z aplikacji można korzystać niezależnie od oprogramowania urządzenia mobilnego – może to być iOS lub Android.

Positionly – podsumowanie

Pozycjonowanie, podjęte za pomocą Positionly, z pewnością będzie skuteczne. Należy założyć, że jeśli podejmiemy prawidłowe działania, witryna www stanie się popularna. Możliwe będzie systematyczne poprawianie wyników w wyszukiwarkach, dzięki czemu coraz więcej osób będzie trafiać na nasz serwis www.

Zagwarantują to takie opcje jak: dashboard z podsumowaniem wszystkich działań SEO, grupowanie fraz, wykresy ze średnią pozycją dla stron oraz dla grup, podsumowania wzrostów i spadków pozycji, notatki do stron oraz do fraz, aplikacja na iPhone, porównywanie fraz na wykresie, raporty w formacie PDF, regularne podsumowania wysyłane na e mail, poziomy dostępu dla użytkowników, integracja z Google Analytics, white label, zmiana kolorów, domeny oraz tytułu.

To oprogramowanie SEO zostało po prostu zaprojektowane w ten sposób, by łatwo śledzić i analizować rankingi wyszukiwarek. Te wszystkie narzędzia, w które wyposażony został Positionly, stanowią jednocześnie zalety tego programu. Wymierne korzyści, które uzyska się podczas korzystania z oprogramowania, przekonują wyraźnie do korzystania z programu, gdyż wskazują, że jest to opłacalne.

Twórcy platformy stale chcą dopasowywać się do wymagań klientów i dlatego ciągle wprowadzają nowe opcje oraz aplikacje. Dzięki temu Positionly staje się popularny oraz jest programem wiarygodnym. Osoby, które chcą uzyskać wyższe noty od robotów wyszukiwarek www, powinny więc się w niego zaopatrzyć. Po kilku miesiącach można zauważyć dużą zmianę w ruchu na stronie i zajmowanej pozycji w wyszukiwarce.