Według danych opublikowanych przez Główny Urząd Statystyczny  powstaje coraz mniej firm, ale także coraz mniej upada. Wśród największych przeszkód związanych z prowadzeniem własnej działalności ankietowani wskazują wysokie podatki, obawę przed niepowodzeniem, trudny dostęp do finansowania, a także biurokrację. Dzięki niektórym technologiom online o wiele łatwiej prowadzić działalność gospodarczą ze świetnymi rezultatami. Technologie online w zarządzaniu firmą, sprawdź jak wypadają na rynku!

Dlaczego tak wiele firm upada?

Co roku pojawiają się alarmujące statystyki dotyczących młodych firm, które upadają w pierwszych latach swojej działalności. Dlaczego tak się dzieje? Powód może być naprawdę wiele! Częstym problemem jest brak płynności finansowej. Bywa to spowodowane nieopłacaniem przez klientów faktur na czas. Do tego osoby, które zaczynają działalność, mogą mieć trudności z wycenieniem swojej pracy, przez co zbyt mało zarabiają, by utrzymać stabilność  w firmie. Po pierwszych dwóch latach niższego ZUS-u często okazuje się, że prowadzenie firmy jest także zbyt kosztowne dla młodego przedsiębiorcy. Tym samym warto zawczasu wybrać sprytne i oszczędne rozwiązania online.

Tradycyjne programy a oprogramowanie w modelu SaaS

SaaS to nic innego jak udostępnianie oprogramowania w chmurze. Wśród popularnych programów tego typu, z których korzysta większość przedsiębiorców, można wymienić pocztę e-mail, kalendarz, czy narzędzia biurowe takie jak usługi Microsoft Office 365.

W modelu SaaS płacisz na możliwość użytkowania aplikacji, z którą łączysz się przez internet. Często aplikacje dostępne są w wygodnych abonamentach dostosowanych do potrzeb użytkowników.

Zaletą modelu SaaS jest zapewnienie dostęp do zaawansowanych aplikacji, optymalnej płatności, łatwego dostępu, czy dostępu do danych aplikacji z dowolnego miejsca.  

Technologie online w zarządzaniu firmą to wiele możliwości

Istnieje wiele możliwości, na które możesz się zdecydować, jeśli chodzi o oprogramowanie dla Twojej firmy. Będzie to uzależnione między innymi od tego, czym konkretnie się zajmujesz. W niektórych firmach w taki sposób użytkuje się programy graficzne, czy te do obróbki video. W wielu działalnościach wystarczy pakiet Office, by usprawnić codzienną pracę. 

Zastanów się, jakie oprogramowanie przydałoby się w Twojej działalności, pozwalając Ci na lepsze wyniki bądź oszczędność pieniędzy. 

Księgowość online

Księgowość online to rozwiązanie, które umożliwia optymalizację kosztów związanych z prowadzeniem działalności. Systemy księgowości online zapewniają całe spektrum usług za niską miesięczną kwotę. Co więcej, są bezpieczne, bo są ciągle aktualizowane według zmieniających się przepisów prawnych. Tym samym korzystając z księgowości online, jesteś zawsze na bieżąco i niczego nie przegapisz. Księgowość online zapewnia ci dostęp do dokumentów 24/7 na dobę, a także jest tańsza niż tradycyjne usługi biura rachunkowego.

Warto korzystać z nowoczesnych rozwiązać do prowadzenia firmy. Pierwsze lata działania są decydujące, dlatego im szybciej ułatwisz sobie codzienność we własnym biznesie, tym lepiej. Technologie online w zarządzaniu firmą stają się więc bardzo ważne w dzisiejszym biznesie.