W marketingu internetowym dobrze mają się wszelkie formy piśmienne, od artykułów poradników, recenzje, po rankingi. Nieznacznie gorzej plasują się także grafiki oraz infografiki. Dużym zainteresowaniem, jeśli nie największym cieszą się jednak nagrania filmowe, czyli video. W jakiej formie możemy je dystrybuować do klientów? Przeczytaj więcej i dowiedź się czym jest video marketing!

Video marketing w branży biznesowej - na jakie formy postawić?

Jeśli chcesz dotrzeć do swoich klientów z ogromną siłą i utrzymać ich lojalność na naprawdę długi czas, to zadbaj o ich uwagę i zaczaruj oryginalnym contentem. Sam artykuł może nie wystarczyć. E-klienci są wymagającym gronem i trudno się temu dziwić. Internetowych form przekazu - z jednej strony praktycznych, z drugiej atrakcyjnych wizualnie, jest naprawdę sporo. Konkurenci w branży prześcigają się bowiem w innowacyjnych pomysłach.

Jeśli chciałbyś wypromować swoją firmę lub partnera w branży zarządzania, nowych technologii, rozwoju, biznesu to postaw na jednocześnie tanią i bardzo łatwą w konsumpcji formę przekazu, jakim jest webinar.

Webinary to nagrania, jakością przypominające rozmowę na skype. Osoba prowadząca określa problem lub zagadnienie o którym będzie opowiadać, a uczestnicy dołączają się do nagrania za pomocą darmowego linka. Mogą zwykle wypowiadać się na dołączonym czacie, zadawać w ten sposób pytania oraz swoje wątpliwości. Webinar jest jedną z najprostszych form video contentu. Do ich nagrania konieczna jest właściwie tylko wiedza prowadzącego oraz interesujący temat.

Video marketing, a branża beauty - tu liczy się YouTube

Choć YouTube kojarzy się nam głównie z odtwarzaniem śmiesznych filmików oraz utworów muzycznych to warto pamiętać, że nie brakuje tam także kanałów influencerskich, które przez lata zdobyły ogromną popularność. 

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu oraz systematycznej pracy ich kanały określa ogromna liczba subskrybentów, a pod nagraniami pojawia się nawet kilkadziesiąt komentarzy. Co ważne, influencerzy na YouTube dostarczają naprawdę przydatnych treści. Często recenzują nowości lub opowiadają o produkcie z perspektywy upływającego czasu (czy produkt faktycznie się sprawdził, czy spełnił ich oczekiwania). Dzięki wysokiemu poziomowi komunikacji oraz nagraniach poprowadzonych na dobrym poziomie, użytkownicy YouTuba chętnie oddają się takiej lekturze. 

Jak można promować swoje produkty w video reklamie?

Sposobów jest wiele. Można nawiązać współpracę z określonym youtuberem i porozmawiać o różnych możliwościach. Jeśli trafimy w dobre ręce to jest spora szansa, że nagrywający sam doradzi nam zarówno formę przekazu: recenzja, lokowanie produktu lub inną, jak i określi konieczność reklamowania. 

Ważne, by ustalić najważniejsze zasady z influencerem, ale jednocześnie pozostawić mu wolną rękę. Ograniczając jego kreatywność, zadziałamy na szkodę dla swojego produktu.

Samodzielny kanał na YouTubie - czy to się opłaca?

Jeśli masz możliwość tworzenia samodzielnych nagrań w formie prezentacji produktów lub porad pracownika firmy, to warto założyć kanał własnej marki i na nim promować nagrania. Takie filmy można później dystrybuować w kanałach social media oraz dołączyć do artykułów. 

Filmy sprawią, że udostępniany post na Facebooku, czy też artykuł ekspercki nabierze zupełnie innego wydźwięku, a co ważne będzie również zdecydowanie bardziej poczytny.

Czy warto inwestować w nagrania video? Naszym zdaniem tak. Ta forma przekazu jak video marketing jest nie tylko bardzo popularna, ale przede wszystkim lubiana przez użytkowników internetu.