Międzynarodowy Kongres Biur Rachunkowych, który odbywał się od 26 do 27 listopada w kieleckim ośrodku wystawienniczym spotkał się z pozytywnym odbiorem uczestników.

W Centrum Kongresowym Targów Kielce pojawiło się ponad 400 osób (uczestnicy kongresu, wystawcy, sponsorzy i partnerzy). Wśród osób biorących udział w szkoleniu najwięcej było reprezentantów województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Do sukcesu Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych w znacznym stopniu przyczynili się sponsorzy. Wśród nich znaleźli się między innymi, jako Sponsor złoty: Comarch, enova365, Netia i PLUS. Tytuł sponsora srebrnego otrzymały firmy: Wizlink, Sage, Payhelp, OSCBR i Edenred . 

Roboty czy ludzie?

Wiele mówiło się o tym, że w przyszłości nowoczesna technologia może zastąpić ludzi. Już teraz roboty są używane w największych firmach. Usprawniają proces wprowadzania ręcznego faktur, który jest bardzo czasochłonny i wymaga zaangażowania wielu osób – mówił Paweł Dobrzyniecki, Dyrektor Sprzedaży MSP Comarch.

Hakerzy, czyli ogromne zagrożenie

„Plaga hakerska – zagrożenie utraty baz danych. Sposoby zapobiegania i radzenia sobie z problemem” – był to jeden z najciekawszych tematów i tak również ocenili go uczestnicy konferencji. Właściciele i pracownicy biur księgowych mieli okazję zobaczyć w jaki sposób działają oszuści internetowi. Jak się przed nimi ustrzec? Właśnie o tym mówili prelegenci, których w Targach Kielce pojawiło się prawie 50. Wśród nich m.in. Alina Rudnicka-Acosta, Prezes Zarządu Audyt Partner; Katarzyna Bruździńska-Wójcik - AD.VISER; Wiktor Doktór, Prezes Pro Progressio oraz Jacek Bajson, który współpracuje z międzynarodową grupą ETL.

Uczestnicy Międzynarodowego Kongresu Biur Rachunkowych podkreślali, że jest to najważniejsze wydarzenie branży księgowej w Polsce.

Zobacz relację z wydarzenia:

https://www.youtube.com/watch?v=zUbC7UK4SEA&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=Ooq3GpSyJ0k&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?v=KdV-tudIYLE&feature=emb_logo