Sklepy internetowe cieszą się coraz większą popularnością. Po całym dniu pracy wielu osobom nie chce się wychodzić z domu, w celu zrobienia zakupów – przedsiębiorcy korzystający z nowoczesnych rozwiązań, mogą więc liczyć na coraz szersze grono klientów. Zastanawiasz się jak założyć sklep internetowy? Ciekawe porady znajdziesz poniżej!

Jak stworzyć sklep internetowy?

Każdy sklep internetowy powinien zawierać stronę z ofertą, na której klienci będą mogli zapoznać się z proponowanymi produktami lub usługami. Warto dokonać wszelkich starań, aby towar przedstawiony został w jak najlepszy sposób – sprawdzą się tutaj dokładne opisy oraz zdjęcia. W wielu przypadkach przydaje się również wirtualny koszyk, w którym gromadzone są wybrane przez użytkownika przedmioty. Aby możliwe było przeprowadzenie transakcji, należy przygotować odpowiedni formularz, w którym klient będzie mógł podać swoje dane.

Sklep internetowy może zawierać również opcje dodatkowe, takie jak czat, forum internetowe lub subskrypcja – mogą one zwiększyć zaangażowanie klientów w robienie zakupów.

Jak w świetle prawa założyć sklep internetowy?

Zamierzasz założyć sklep internetowy w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub spółki cywilnej? W takim przypadku firmę powinieneś zarejestrować w CEIDG. Wybierając inną formę działalności, należy zgłosić się do KRS.

Osoba zamierzająca dokonać sprzedaży towarów lub usług objętych opodatkowaniem VAT, powinna najpóźniej w dniu poprzedzającym rozpoczęcie sprzedaży, złożyć formularz VAT-R. Dokument służy do rejestracji przedsiębiorcy jako podatnika podatku od towarów i usług, należy dostarczyć go do urzędu skarbowego.