Samodzielne prowadzenie księgowości, choć wydawać by się mogło zadaniem wymagającym tajemnej wiedzy dostępnej tylko dla nielicznych, jest w zasadzie proste i dostępne dla każdego.
Księgowość online to połączenie nowoczesnego oprogramowania udostępnionego w modelu saas ze wsparciem wysokiej klasy specjalistów z dziedziny księgowości, prawa podatkowego i ubezpieczeń społecznych.
Księgowość, program do faktur, zarządzanie kontaktami, kadry i analizy w jednym miejscu? Odpowiedź: wfirma.pl. To proste i nowoczesne narzędzie zarządzania firmą.
Jest tania, wygodna, bezpieczna a przy tym pozwala na samodzielny nadzór finansów firmy. Księgowość internetowa to alternatywa dla tradycyjnej księgowości.
Rzetelnie prowadzona książka przychodów i rozchodów powinna zawierać wszelkie wydatki firmy. Chodzi zarówno o przychody związane z prowadzoną działalnością jak i wydatki - pensje dla pracowników, opłaty za prąd czy internet.
Holakracja mówiąc ogólnie, jest to firma bez przełożonych i stanowisk. Czy taki model zarządzania sprawdza się w przedsiębiorstwach? Dlaczego warto wziąć go pod uwagę? Jakie cechy go wyróżniają na tle pozostałych modeli? Dowiedz się więcej!
Wielu blogerów dąży do tego, aby nawiązywać opłacalną współpracę z firmami. Ważna jest jakość blogów, ich wygląd, liczba prezentowanych na stronie banerów oraz oryginalność. Sprawdź, jakich błędów nie popełniać, kiedy liczymy na owocne kampanie!
Wysyłając pracownika w delegację krajową pracodawca musi pokryć określone należności, między innymi diety i koszty noclegów. Jak powinno wyglądać rozliczenie kosztów krajowej podróży służbowej? Sprawdź i pobierz darmowy wzór w formacie DOCX lub PDF.
Branża e-commerce rozwija się z dnia na dzień. Prowadząc własny sklep internetowy dobrze jest znać ryzyko i wiedzieć, jakich błędów nie należy popełniać. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jakich decyzji unikać, aby nie powielać błędów konkurencji.
Analiza SWOT to jeden z podstawowych elementów skutecznie zaplanowanej strategii marketingowej firmy. Analiza SWOT pozwala na odpowiednie zaplanowanie działań komunikacyjnych i promocyjnych firmy, a także ocenę aktualnej pozycji marki na rynku. Sprawdź!
Czym jest pomoc de minimis i kto może z niej skorzystać? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się jak skorzystać z programów pomocowych proponowanych przez Unie Europejską, oraz kto tak na prawdę może z nich skorzystać.
Zamknięcie roku podatkowego w przedsiębiorstwie może być często problematyczne. Do najczęstszych problemów należy ujmowanie kosztów powstających na przełomie roku. Przeczytaj i sprawdź, jak prawidłowo ujmować w KPiR koszty na przełomie roku!
Jaka powinna być zawartość listy płac? Czym jest dokument listy płac i jak się go prawidłowo sporządza? Czym jest karta przychodów? Jakie powinny być jej elementy? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego na temat zawartości listy płac.
Jak prowadzić spotkania biznesowe, by zyskać uznanie i szacunek współpracowników? Poznaj cztery podstawowe zasady prowadzenia spotkań biznesowych z pracownikami i dowiedz się, jaki wpływ na środowisko pracy ma komunikacja niewerbalna.
Jak prawidłowo powinno się prowadzić negocjacje w biznesie, które będą zadowalające dla obu stron? Na jakiej zasadzie wybrać kontrahenta do negocjowania umów? O czym należy pamiętać prowadząc negocjacje w biznesie? Przeczytaj i dowiedz się więcej!
Każda firma powinna posiadać unikalną nazwę. Co jednak zrobić, kiedy chcemy ją zmienić? Czy zmiana nazwy firmy jest możliwa? Jak odpowiednio wybrać nazwę firm? Jak sprawnie zmienić nazwę firmy? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!
Dobry pomysł na własną działalność, to klucz do sukcesu i okazja do realizacji marzenia. Jeśli masz ciekawy pomysł i chciałbyś otworzyć własną działalność, przeczytaj poniższy tekst i dowiedz się jak krok po kroku zacząć go realizować.
Czym są faktury zaliczkowe? Jak należy je prawidłowo wystawiać? Z czego składają się faktury zaliczkowe? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się wszystkiego wystawianiu faktur zaliczkowych oraz jakie informację powinny się na nich znaleźć.
Działalność gospodarcza - jak wyliczyć podatek od prowadzonej działaności gospodarczej? Jaką metodę rozliczenia wybrać? Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się więcej na temat rozliczenia działalności gospodarczej w twojej firmie.
Podatnicy mają możliwość skorzystać z szeregu dostępnych ulg wykazanych w ustawie o PIT. Muszą jednak pamiętać, że możliwość skorzystania z ulgi wiąże się z wcześniej wybranym rodzajem opodatkowania. Sprawdź, jakie są rodzaje ulg i komu przysługują!
Każdy czynny podatnik, który prowadzi ewidencję VAT zakupu i sprzedaży zobowiązany jest do comiesięcznego wysyłania struktury JPK VAT. Czym jest obowiązkowa struktura i kto musi ją sporządzać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej!