Według raportów Głównego Urzędu Statystycznego tylko 30% Polaków mówi w języku angielskim w stopniu komunikatywnym. Czy to dużo, czy nie dużo - każdy może mieć swoje zdanie. Jednak takie dane pozostawiają duże pole do popisu dla nauczycieli, prywatnych szkół językowych oraz platform i aplikacji do nauki języka angielskiego.

Wiele Polaków wiedząc jak ważnym wymaganiem jest język angielski zawyża swój poziom w CV. Jak jednak można polepszyć swój poziom, gdy nie mamy czasu na kursy języka angielskiego?

Jak się uczyć?

Kursy językowe To nie tylko czas, który musimy przeznaczyć na naukę w dokładnie określonym dniu oraz godzinie, ale i koszty. Nie każdego może być stać na zapisanie się do szkoły językowej i naukę języków właśnie tam.

Tutaj na pomoc przychodzą nam aplikacje. Umożliwiają nam nie tylko wybór jak, ale i jak długo będziemy się uczyć.  Rynek jest bardzo nasycony wszelkiego rodzaju aplikacjami do nauki języków obcych. W zależności od czego szukasz znajdziesz aplikacje darmowe, płatne oraz takie które płatne będą miały tylko dodatkowe funkcje. Oto najpopularniejsze i najlepsze z nich.

Preply

Ta aplikacja jest płatna, ale warto ją rozważyć. Pozwoli ona Ci znaleźć Twojego ulubionego korepetytora i ćwiczyć język! Znajdziesz tam korepetytorów ze swojego miasta, z Polski jak i wielu innych krajów. Najpopularniejszymi jednak, jak się można domyślać, są Stany Zjednoczone, Wielka Brytania, Australia i Kanada. Daje wam to szansę nauczyć się każdego akcentu jaki wam się podoba. Koszt godziny zajęć to już od 15 zł za godzinę.

Ta aplikacja pozwala wam nie tylko na zarezerwowanie darmowej lekcji próbnej trwającej aż 1 godzinę u korepetytora, którego wybierzesz, ale i oferuje bezpłatne materiały i notatki, które pomogą wam ćwiczyć poza lekcjami.

Spróbuj – w końcu pierwsza godzina jest za darmo ;)

DuoLingo

Kolejna bardzo popularna aplikacja oferująca naukę języka angielskiego. Ta aplikacja za darmo oferuję dostęp do zadań znajdujących się w danym dziale. Wykupując dostęp plus możesz skorzystać z szerokiej gamy dodatków takich jak zadania tworzone przez sztuczną inteligencję na podstawie twoich błędów, nielimitowane błędy (wersja podstawowa daje ci 5 żyć dziennie, które możesz zdobywać potem dalej się ucząc), tak zwany Practice Hub i wiele innych.

Tutaj nauczycieli nie ma, nauką jest Twoje codziennie wykonywanie wybranych przez siebie ćwiczeń.

Aplikacja oferuje dziesiątki języków, w tym naukę języka polskiego ;)

Rosetta Stone

Jest to kolejna ciekawa propozycja, która pomaga nam zanurzyć się w języku używanym na co dzień. Żywy angielski zamiast sztywnego angielskiego z książek? Brzmi super! 

Lekcje dostępne w tej aplikacji bazują na codziennych i popularnych sytuacjach w których możesz się znaleźć. Uczysz się w ten sposób tylko tego co jest Tobie potrzebne.

Strona wizualna tej aplikacji jest również bardzo atrakcyjna. Oprócz słowa w danym języku widzisz obrazek, który przedstawia daną rzecz, a także słyszysz wymowę danego słowa. Takie metody połączone razem sprawiają, że każdy jest w stanie zapamiętać dane słowo.

Aplikacja ma 3 tryby dopasowane do 3 różnych grup: do dzieci, do dorosłych oraz do osób chcących używać języka związanego z biznesem i pracą. Aplikacja jest płatna, ale warto wypróbować darmowy okres próbny. Może właśnie to będzie strzałem w 10 dla Ciebie!

HelloTalk

A może typowe lekcje lub zadania to nie twój tryb nauki?  Tak może się zdarzyć, nie każdy lubi uczyć się z książek lub aplikacji z zadaniami. W takim razie HelloTalk to świetna alternatywa dla ciebie. Jest to bezpłatna aplikacja, która pozwala ci połączyć się z inną osobą z dowolnego miejsca na ziemi i rozmawiać. Dla jednych może być to trudne ze względu na barierę językową, a dla innych może być to fantastyczna możliwość nauki żywego języka. To nie jest opcja tylko dla średnio-zaawansowanych bo znajdziesz tam osoby, na każdym poziomie językowym. Warto też wspomnieć, że ta aplikacja nie oferuje tylko języka angielskiego. Więc może zachęci cię to do nauki jeszcze jako jakiegoś innego języka.

Memrise

Kolejna aplikacja do nauki języka angielskiego to Memrise. Bardzo interesująca brytyjska propozycja. Aplikacje została stworzona w Londynie, ale oferuje też inne języki obce niż angielski.

Podstawą tej aplikacji są sprawdzone i solidne metody, które pomogą ci zapamiętać przydatne zwroty, słownictwo i inne aktualne wyrażenia. Zaletą tej aplikacji jest fakt, że nie będzie tam wyrażeń, których ludzie nie używają. Oznacza to, że nauczysz się języka, który jest faktycznie używany na ulicach danego kraju.

Aplikacja oferuje także filmiki, na których będzie można zobaczyć naturalne użycie uczonych się przez nas wyrażeń.

Aplikacja podobnie do innych tego typu posiada funkcje podstawowe, które są bezpłatne. posiada również funkcję premium, za które już musimy zapłacić.

Babbel

Babel – kolejna kompleksowa aplikacja, która pozwoli ci ćwiczyć wymowę, gramatykę, słownictwo i wiele innych. Zaczynając przygodę z tą aplikacją to Ty wybierasz jaki jest cel Twojej nauki, jak długo chcesz się uczyć, jaki tryb nauki najbardziej ci odpowiada itd. 

Aplikacja ta jest niestety w całości płatna. Jeśli jednak chcesz ją wypróbować to masz na to tydzień. Po pierwszym darmowym tygodniu możesz zdecydować się na dalszą naukę lub zrezygnować z subskrypcji.

Pamiętaj nieważne co wybierzesz, czy będzie to aplikacja płatna czy bezpłatna to najważniejsze w nauce jest motywacja, konsekwencja i bycie regularnym. zaczynając nawet od 10 minut dziennie możemy stworzyć nawyk, który później pozwoli nam na coraz dłuższą naukę. A coraz dłuższa nauka to lepsza znajomość języka angielskiego. I pamiętaj nie bój się robić błędów bo to właśnie na nich się uczymy.

Artykuł sponsorowany