Czy na podróże samochodem patrzysz sceptycznie? Udowodnimy Ci, że podróż samochodem to czysta przyjemność, z której warto skorzystać już w te wakacje i rozpocząć swoją przygodę z podróżami autem. Do jazdy samochodem, jak i do każdej innym środkiem transportu, warto się odpowiednio przygotować - podpowiemy Ci jak!

Podróż zaczyna się już w domu…

Do każdej podróży warto się odpowiednio przygotować, tak by niemiłych zaskoczeń w trakcje wyjazdu było jak najmniej. W końcu urlop mamy po to, aby odpocząć, a nie stresować się sytuacją, której można było uniknąć. Każde przygotowania najlepiej jest zacząć od rozpisania planu. W tej kwestii warto pomyśleć o zrobieniu listy potrzebnych rzeczy podczas urlopu oraz czynności do wykonania przed jego rozpoczęciem.

Podróż samochodem wymaga przede wszystkim w pełni sprawnego i sprawdzonego pod kątem technicznym pojazdu. Warto zwrócić uwagę na uzupełnienie płynów w aucie oraz odpowiednie ciśnienie opon, a także wyposażenie auta w trójkąt, apteczkę, gaśnicę itp., sprawdzając przy tym wymogi prawne kraju, w którym pojawimy się naszym pojazdem.

Przed wyjazdem warto przeanalizować trasę, nie zawierzając jej w pełni GPSowi czy nawigacji w telefonie. Warto poświęcić chwilę w domu i przejrzeć jak ma przebiegać nasza trasa, czy po drodze napotkamy roboty, a nóż uda się je ominąć, a może gdzieś blisko trasy znajdziemy ciekawe miejsce, piękny obiekt czy interesujące nas wydarzenie, dla którego warto na chwilę zboczyć z trasy, a może chcemy jak najszybciej dotrzeć do celu i zależy nam na jak najszybszym dojeździe do miejsca wypoczynku. Wszystkie te kwestie warto rozważyć przy planowaniu trasy przejazdu, a gdy już wybierzemy idealną drogę dla nas, zwróćmy uwagę na odcinki płatne.

W zależności od wyboru trasy i drogi możemy być zobligowani do zapłaty za przejazd. Jeszcze z domu warto zakupić winiety online. Bez problemu i w kilka minut możesz nabyć winiety potrzebne do podróży po całej Europie, nie ruszając się ze swojego ulubionego fotela. Tym sposobem unikniesz zbędnych postojów i kolejek w przygranicznych punktach sprzedaży winiet, a co więcej z pewnością zaoszczędzisz czas i pieniądze. Pamiętaj, że za brak winiety, w państwach nimi się posługujących, grożą Ci kary pieniężne, często bardzo wysokie. Jeśli zapomnisz o kupnie winiet przed wyjazdem, to żaden problem, możesz je również nabyć przez telefon już w trakcie podróży, a nawet tuż przed wjazdem na odcinek płatny, kupno winiety online trwa tylko parę minut, a proces zakupu jest bardzo prosty i intuicyjny.

Ruszajmy w drogę!

Spakuj wszystkie walizki i bagaże, pamiętając o tym, by wszystko było zabezpieczone przed przemieszczaniem się w trakcie jazdy, tak by nie denerwowały Cię odgłosy przesuwających się walizek podczas skrętu. Rzeczy, które wiesz, że możesz potrzebować podczas drogi pozostaw na samej górze, żeby mieć do nich szybki dostęp, bez konieczności szukania na samym dnie. Tuż przed wyjazdem najlepiej zatankuj samochód do pełna na lokalnej stacji paliw, benzyna na stacji przy autostradzie może być zdecydowanie droższa. Pozwoli Ci to także na przejechanie w pierwszym etapie trasy dłuższego odcinka bez robienia przerw. 

Pamiętaj o napojach i przekąskach, warto o tym pomyśleć zwłaszcza, gdy masz małe dzieci. Jak doświadczenie wskazuje początek podróży sprawia, że maluchy bardzo szybko głodnieją. Zabierz też ze sobą dużo wody. Sprawdź również, czy na trasie jest jakiś punkt gastronomiczny, zwłaszcza przy wielogodzinnej podróży.

To już wszystko! Jesteś gotowy, by rozpocząć wakacje na czterech kołach. Miłej podróży!

Artykuł sponsorowany