W ubiegłych dziesięcioleciach rejestracja nawet niewielkiej spółki oznaczała konieczność wypełnienia licznych urzędowych formalności. Trwające wiele godzin wizyty w urzędach państwowych sprawiały, że przedsiębiorca nie był w stanie skupić się na tym,dla niego najważniejsze, czyli rozwijaniu właśnie tworzonego biznesu. Na szczęście, sytuacja ta uległa w ostatnich diametralnej poprawie. Obecnie, aby zarejestrować spółkę z o.o., w większości przypadków nie trzeba już wychodzić z domu.

Rejestracja sp. z o.o. przez internet – jak można to zrobić i dlaczego warto?

W obecnych czasach rejestracji spółki z o.o. można dokonać z użyciem internetowego portalu S24. Dostęp podatników do tego systemu jest możliwy poprzez witrynę internetową Ministerstwa Sprawiedliwości i ma za zadanie znacząco uprościć proces tworzenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością.

Nie ma nic dziwnego w tym, że możliwość rejestracji spółki z o.o. przez internet to rozwiązanie, który cieszy się uznaniem ze strony polskich przedsiębiorców. Taki stan rzeczy pozwala na zaoszczędzenie czasu. W efekcie, zamiast składania kolejnych wizyt w urzędach, można po prostu zebrać niezbędne dokumenty, usiąść wygodnie w fotelu i zalogować się na portalu internetowym. Nawet przy pesymistycznych założeniach, cały proces rejestracji nie powinien zająć więcej niż kilka godzin.

Rejestracja spółki z o.o. przez internet to pomysł nie tylko wygodny, ale także bezpieczny z uwagi na wciąż groźną pandemię koronawirusa.

Rejestracja spółki z o.o. z użyciem systemu S24 – o czym należy pamiętać?

Choć S24 cechuje się prostotą działania, to jeszcze przed przystąpieniem do rejestracji spółki z o.o. z użyciem tego systemu online należy pamiętać o kilku istotnych aspektach. Mają one decydujący wpływ na to, czy nasze zadanie zakończy się pomyślnie.

Po pierwsze, aby sfinalizować proces rejestracji nowego podmiotu, należy dysponować podpisem elektronicznym. Może być to na przykład profil zaufany ePUAP – dobrą wiadomością dla podatników stanowi zapewne fakt, że uzyskanie profilu zaufanego ePUAP nie wiąże się z żadnymi opłatami.

Po drugie, system internetowy S24 sprawdzi się tylko wówczas, gdy wspólnicy nowo powstającej spółki nie przyjęli żadnych niestandardowych rozwiązań dotyczących na przykład sposobu podziału zysków. Taki stan rzeczy wynika stąd, iż S24 pozwala na stworzenie umowy spółki jedynie według ściśle ustalonego wzorca umowy. W przeciwnym wypadku konieczne będzie zatwierdzenie umowy spółki w formie aktu notarialnego.

Rejestracja sp. z o.o. przez internet – podsumowanie

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z najbardziej popularnych form organizacyjno-prawnych przedsiębiorstwa. Z pewnością wszystkich tych, którzy zamierzają utworzyć taki podmiot, cieszy informacja, że osiągnięcie celu jest możliwe z wykorzystaniem systemu online. Uproszczona procedura rejestracji spółki z o.o. jest możliwa między innymi dzięki temu, że do stworzenia tego typu podmiotu nie wymaga się zawarcia umowy w formie aktu notarialnego.